Vis dėlto ji nepasiūlė jokių naujų nuolaidų prodemokratiškam Honkongo judėjimui.
Vietos valdžios rinkimai atskleidė susirūpinimą „vyriausybės trūkumais, įskaitant nepasitenkinimą tuo, kiek laiko reikia susitvarkyti su esama nestabilia aplinka ir, žinoma, nutraukti smurtą“, kalbėjo C. Lam savaitinėje spaudos konferencijoje.
Honkongo lyderė žadėjo, kad jos vyriausybė „rimtai apmąstys“ vietos valdžios rinkimų rezultatus, kurie parodė, kad prokiniškų pažiūrų kandidatai patyrė skaudų pralaimėjimą, ir pažadėjo „patobulinti valdymą“.
Remiantis rezultatais, kurie pribloškė šią pusiau autonominę teritoriją, kandidatai, norintys susilpninti Kinijos kontrolę, užsitikrino daugumą iš 452 vietų 18 miesto rajonų tarybų. Šiose institucijose tradiciškai dominuodavo Pekiną remiantis isteblišmentas.
Pirmojo balsavimo po Honkongą apėmusių protestų pradžios rezultatai buvo žeminantis priekaištas Pekinui ir C. Lam, kuri iki šiol atmesdavo raginimus imtis politinių reformų ir tvirtindavo, kad tyli dauguma palaiko jos administraciją.
Pasirodžius sekmadienio rinkimų rezultatams, prodemokratiška stovykla vėl garsiau ėmė raginti valdžią atsižvelgti į protestuotojų reikalavimus, apimančius galimybes rengti tiesioginius miesto parlamento ir lyderio rinkimus, taip pat atlikti tyrimą dėl numanomo policijos brutalumo vaikant demonstrantus.
Tačiau C. Lam vengė reaguoti į šiuos raginimus ir dar kartą pakartojo savo ankstesnį pažadą inicijuoti dialogą tarp visų šalių teritorijoje, o oponentai tokį pasiūlymą atmeta kaip nepakankamą ir pateiktą pernelyg vėlai.
„Dabar mums reikia [pradėti] bendruomenės dialogą ir pakviesti socialinius lyderius padėti mums analizuoti neramumų ir gilių Honkongo socialinių problemų priežastis bei surasti sprendimų“, – kalbėjo C. Lam.