Taip televizijos kanale KPT kalbėjo buvusi Ukrainos kariuomenės pilotė ir politikė, rašo „gazeta.ru“.
N.Savčenko pabrėžė, kad tautos atstovai žino, jog šis įstatymas šaliai gali padaryti didelę žalą, tačiau vis tiek yra pasirengę jį priimti.
„Mes nebeturėsime laisvės, o mūsų gyvenimas bus nieko vertas“, – kalbėjo N.Savčenko.
Moteris jau ėmėsi veiksmų, kad sustabdytų parlamentarus. Ji ant politikų ofisų durų kabina plakatus raginančius atsisakyti tokių planų.
„Yra būtina kovoti su Ukrainos politikais dabar, nes gali būti jau per vėlu. Jeigu šis įstatymas tikrai bus priimtas, 2023 metais ant pasaulio žemėlapio šalies kaip Ukraina nebebus likę“, – kalbėjo N.Savčenko.
Įstatymo pirmasis svarstymas Ukrianos Radoje jau yra įvykęs ir įsigalios 2020-ųjų spalį, tačiau moteris tiki, kad dar gali pakeisti valdžios sprendimą, nes pilną žemės pardavimo įstatymą tikinasi priimti ateinantį mėnesį.
Tiesa, įstatymas turi apsauginių mechanizmų. Derlingą parduodamą žemę gali pirkti valstybės ir teisiniai dariniai. Užsieniečiai taip pat įgavo teisę paveldėti žemę Ukrainoje, tuo tarpu užsienio kompanijos Ukrainoje žemės negalės pirkti iki 2024-ųjų.
Įstatymas turi oponentų ir Radoje. Opozicionierius Vadimas Rabinovičius tvirtino, kad šis įstatymas parduoda Ukrainą, o Julija Tymošenko teigė, kad tai yra viena didžiausių šalies tragedijų.
Anot buvusios premjerės, tai leis kelioms korporacijoms nupirkti Ukrainą, o šalies gali prarasti 72 proc. žemės.
Po įstatymo priėmimo J.Tymošenko partija paskelbė besijungianti prie opozicijos Ukrainos parlamente.
Tačiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis į tokius J.Tymošenko veiksmus rimtai nežiūri.
„Ukrainoje yra labai sena tradicija. Kas 5 metus J.Tymošenko paskelbia karą pareigas einančiam prezidentui ir pasitraukia į opoziciją, taip imituodama susirūpinimą žmonėmis“, – socialiniuose tinkluose rašė V.Zelenskis.
Prezidento teigimu, ekspremjerė jam buvo įteikusi žmonių sąrašą, kurį reikia įkišti į šiltas vieteles, o mainais į tai ekspremjerės partija remtų prezidento politinę jėgą parlamente. V.Zelenskis tokius J.Tymošenko reikalavimus atmetė, nes pasibaigė „susitarimų era“, tad dabar sulaukė šio akibrokšto.