Nuo rytinės Indijos dalies iki Malaizijos besidriekiančioje teritorijoje kažkada gyvenę šie raganosiai yra beveik visiškai išnykę: jų telikę mažiau nei 80, skelbė Pasaulinis laukinės gamtos fondas. Pavyzdžiui, Indonezijoje laukinėje gamtoje yra likę tik keli raganosiai.
Sabaho laukinės gamtos departamento direktorius Augustine'as Tuuga agentūrai AFP pranešė, kad 25 metų amžiaus raganosio patelė vardu Iman nugaišo nuo vėžio Borneo saloje.
„Ji ėmė jausti didžiulį skausmą dėl augančių auglių sukelto spaudimo, – sakė jis. – Manau, kad galime patvirtinti, jog Sumatros raganosiai Malaizijoje dabar jau yra išnykę.“
Patelė buvo pagauta 2014 metų kovą. Ji kentė nuo gimdos auglių.
Paskutinis Sumatros raganosio patinas vardu Tamas Malaizijoje nugaišo gegužę. Jis, kaip ir Iman, gyveno tame pačiame gamtos rezervate Borneo saloje.
Borneo raganosių aljanso vadovas Johnas Payne'as sakė, jog Sumatros raganosiai smarkiai nukentėjo dėl kelių veiksnių, įskaitant klimato kaitą, miškų nykimą bei medžiojimą tradiciniams kinų vaistams.
Malaizijoje buvo mėginta palaikyti raganosių populiaciją dirbtinio apvaisinimo būdu, bet pastangos buvo bevaisės. Visgi Sabaho tarnybos yra paėmusios šių raganosių ląstelių galimai reprodukcijai.
Iš viso pasaulyje laukinėje gamtoje yra išlikę tik maždaug 24 500 raganosių, o dar 1250 gyvena nelaisvėje, rodo Pasaulinės gamtos apsaugos organizacijos (IUNC) duomenys.