Dar vasarą Norvegijos policijos pareigūnai pranešė manantys, jog A.E.Falkevik Hagen buvo nužudyta, o jos pagrobimas inscenizuotas.
Kelias dienas po moters dingimo tyrėjai surinko ir užfiksavo įvairius aplink namą ir jo viduje paliktus pėdsakus ir batų atspaudus.
Išsiaiškinta, kad A.E.Falkevik Hagen dingimo dieną jos namuose lankėsi keli žmonės. Buvo atrasta tempimo žymių – nužudytos arba apsvaigintos moters kūnas galėjo būti velkamas grindimis.
Įtarimų sukėlė vienų batų pėdsakas. Iki šiol neišsiaiškinta, kam tie batai priklausė, tačiau pagal jų atspaudą norvegų tyrėjai atsekė modelį ir bato dydį.
Sportinio tipo 45 dydžio batus avėjęs vyras vaikščiojo ir namo viduje, ir lauke – vietose, kuriose rasta ir kitų nusikaltimo pėdsakų.
Norvegijos pareigūnai kreipėsi į visas parduotuves, kurios prekiauja prekės ženklo „Sprox“ batais šalyje, kreiptasi ir į internetines parduotuves. Modelis su tokiu pado raštu kaip įtariamojo paleistas į prekybą 2016 metais.
Investuotojo Tomo Hageno sutuoktinė dingo pernai spalio 31-ąją. Tos dienos popietę ji pasikalbėjo su giminaičiu telefonu, ir tai tapo paskutiniu jos gyvybės ženklu – nuo tada daugiau niekas nei girdėjo, nei matė ponią A.E.Falkevik Hagen.
172-as pagal turtingumą Norvegijos žmogus T.Hagenas, sugrįžęs namo po žmonos dingimo, rado neaiškiai ir su rašybos klaidomis parašytą raštelį, kuriame buvo reikalaujama sumokėti 9 mln. eurų vertės išpirką monero kriptovaliuta.
Išpirka nebuvo sumokėta, nes jos reikalavęs asmuo niekada neįrodė, kad moteris yra gyva. Būtent todėl policija ir padarė išvadą, kad ji yra mirusi: „Stebinantis troškimo atsiimti išpirką nebuvimas tapo viena priežasčių, kodėl nusprendėme, kad moteris nebegyva.“
Dėl šio dingimo policija sulaukė daugiau nei 1500 pranešimų iš visuomenės, tačiau nė vienas jų nepadėjo įminti įtariamo pagrobimo mįslės.
Tokie įvykiai yra itin reti Norvegijoje, kur nusikalstamumo lygis žemas.
Parengta pagal „Ad.nl“ inf.