Jungtinės Karalystės homeopatinių vaistinių tinklas „Ainsworths“ karališkąją licenciją turi nuo 1980 metų. Jis tiekia vaistus ne tiktai karalienei Elizabeth II, bet ir Velso princui Charlesui.
Už tabletes iš Berlyno sienos dulkių jie prašo 114 svarų (125 eurų). Britų spauda įsiutusi: homeopatinius vaistus parduodantis gerbiamas farmacininkų tinklas ėmė maustyti klientus?
Preparatas gaminamas sutrinant į dulkes Šaltojo karo simbolio skeveldras iš Berlyno sienos ir maišant jas į pastą su laktoze, vandeniu ir alkoholiu.
Profesorius emeritas Edzartas Ernstas, dėstantis šiuolaikinę alternatyvią mediciną Ekseterio universitete, teigė, kad vaisto gamintojai bando įteigti, kad piliulės turi „dvasinių galių, galinčių suvesti žmones į būrį, suvienyti“.
Kai kurie šio „vaisto“ vartoję internautai tikino, jog tabletės, kurios ir vadinasi „Berlyno siena“, gydo astmą, galvos skausmus, depresiją ir nemigą.
Pasak E.Ernsto, tokį preparatą pardavinėjantis tinklas „Ainsworth“ elgiasi labai neatsakingai, nes siūlo produktą, kuriuo įtikėję žmonės neina ieškoti tikros, moksliniais tyrimais pagrįstos medicininės pagalbos. Tiesa, pati farmacijos bendrovė situacijos nekomentuoja.
„Tai sukūrę homeopatai netiki, kad šis vaistas turi farmakologinių savybių. Jie mano, kad per piliulę perduodama gyvybinė jėga, – svarstė E.Ernstas. – Esą dvasia, kurią perdavė šią sieną griovę žmonės, yra ir vaiste. Tai ne tik pamišėliška, bet ir neefektyvu.“
Karališkoji Jungtinės Karalystės šeima šį vaistinių tinklą labai pamėgusi, nes nuo seno labai pasitiki alternatyviąja medicina ir homeopatiniais vaistais, pagamintais iš augalinių, mineralinių ar gyvulinių šaltinių.
„Ainsworths“ karališkąja licenciją turi jau daug metų ir tiekia vaistus monarchų šeimai, o po profesoriaus E.Ernsto komentarų tik pareiškė, kad jis – neišmanėlis.
Parengta pagal „The Daily Telegraph“ inf.