Vyras, kurio vardas neskelbiamas, teigia, kad romanas tapo jo tuometės žmonos Soyeon ir G.Schröderio skyrybų priežastimi.
Jis pateikė ieškinį teismui gimtojoje Pietų Korėjoje. Nors svetimavimas šioje šalyje nuo 2015 m. nebėra baudžiamasis nusikaltimas, dėl jo galima teikti civilinius ieškinius.
Vyras reikalauja atlyginti jam moralines kančias, kurias jis įvertino 100 mln. vonų (75 tūkst. eurų).
75 metų G.Schröderis, kuris vadovavo Vokietijos vyriausybei nuo 1998 iki 2005 m., šį mėnesį turėjo gauti teismo šaukimą, tačiau mažai tikėtina, kad jis keliaus į Pietų Korėją dalyvauti bylos svarstyme.
Jo biuras komentarų žiniasklaidai nepateikė.
Tuo metu politikos veterano žmona Soyeon Schröder-Kim neigia kaltinimus. Moteris tvirtina, kad jos buvusi santuoka jau buvo žlugusi ir ji jau buvo išsiskyrusi, kai sutiko G.Schröderį.
Buvęs Vokietijos kancleris dažnai puikuodavosi Vokietijos laikraščių paskalų puslapiuose savo santuokų skaičiumi. Vienu metu jis buvo vadinamas „Audi“ vyru, nes šio automobilių gamintojo logotipas turi keturis žiedus. Dabar galima juokauti, kad jis – olimpinis vyras.
Vokietijoje studijavusi korėjietė S.Schröder-Kim tapo jo penktąja žmona. Būdama 51-erių ji yra 24 metais jaunesnė už vyrą. Didelis amžiaus skirtumas sukėlė daug diskusijų praėjusiais metais, kai pora susituokė. Tačiau, nepaisant piktų liežuvių, jaunavedžiai atrodė laimingi.
Jie susipažino 2015 m. verslo konferencijoje Seule, kur S.Schröder-Kim dirbo vertėja.
Vėliau ji išvertė į korėjiečių kalbą G.Schröderio biografiją.
„Jeigu jauname amžiuje sudaryta santuoka, kaip mano atveju, žlunga ir baigiasi skyrybomis, priežasčių reikia ieškoti abiejose pusėse, – pernai į buvusio vyro kaltinimus atsakė S.Schröder-Kim. – Ypač tai galioja tuomet, kai sutuoktiniai ilgą laiką gyveno atskirai. Taip buvo mano santuokos atveju. Taigi, niekas neturi kaltinti trečiosios šalies dėl nepavykusios santuokos. Ponas Schröderis nėra atsakingas už mano santuokos nesėkmę.“
Iki 2015 m. svetimavimas Pietų Korėjoje buvo laikomas baudžiamuoju nusikaltimu, už kurį buvo skiriama iki dvejų metų kalėjimo bausmė. Pagal šį straipsnį buvo nuteista 53 tūkst. korėjiečių.
Parengta pagal „The Daily Telegraph“ inf.