Turistų įžūlumas įgriso: iš šelpiamų pinigų keliauja aplink pasaulį

2019 m. rugpjūčio 19 d. 12:30
Veltėdžiai, akiplėšos, dykaduoniai. Tokie žodžiai skiriami keliautojams, kurie gatvėse prašo išmaldos, kad galėtų pamatyti pasaulį. Balio salos valdžia nutarė, kad tokius turistus gaudys ir veš į ambasadas.
Daugiau nuotraukų (4)
„Kelionė nėra vargas. Tai – pasirinkimas ir prabanga. Kaip jūs drįstate prašyti išmaldos iš žmonių, kurie kiekvieną dieną suka galvą, kaip išmaitinti savo šeimą?“ – taip internautai piktinosi pamatę nuotrauką, kurioje puikiai apsirengę turistai stovi su užrašu: „Padėkite man. Aš pildau savo svajonę – keliauju aplink pasaulį.“
Tokių keliautojų, kurie vyksta į užsienio šalis ir ten gatvėse prašo išmaldos, kad galėtų pasiekti kitą kelionės tašką, vis daugėja.
Prašo vargingiau gyvenančių
Pietryčių Azijoje keliauti nėra brangu: galima pigiai apsistoti, gatvės maistas kainuoja grašius, ne ką brangesnis ir viešasis transportas. Tad taupančiam keliautojui tai – tinkamas pasirinkimas, jei pavyksta susitaupyti pinigų lėktuvo bilietams.
Tačiau pastaruoju metu į Aziją atvyksta dar kitokią taktiką taikantys vakariečiai: iš geranoriškų azijiečių jie kaulija pinigų, kad galėtų keliauti po įspūdingo grožio vietas nemokamai.
Populiariuose Azijos turistiniuose taškuose, didžiausiose prekybinėse pietryčių regiono šalių gatvėse galima išvysti turistų, kurie sėdi ištiesę delną ir laiko užrašus: „Padėk, aš keliauju aplink pasaulį“ arba „Noriu tęsti savo kelionę, o pinigų neturiu“.
Taip pat tokių, kurie prašo paremti, o mainais siūlo savo rankdarbius, nusifotografuoti ar apsikabinti.
Jauni turistai iš Rusijos neseniai buvo suimti Malaizijoje, kai rengė šou mainais už pinigus – už kojų mėtė savo šešių mėnesių kūdikį į orą.
Įprastai praeiviams toks vaizdas kelia smalsumą: puikiai apsirengę vakariečiai sėdi jų gatvėse ir prašo išmaldos. Dažnas keistai atrodantiems atvykėliams duoda pinigų arba atneša maisto. Mano, kad jie papuolė į bėdą.
„Geranoriški vietos gyventojai savo pinigus aukoja už save daug turtingesniems jaunuoliams, kad jie galėtų pasimėgauti ilgesnėmis atostogomis“, – taip fenomeną apibūdina Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“.
Prašys išsiųsti namo
Panašu, kad tokie prašinėtojai dabar nebegalės jaustis taip ramiai. Daugybė Azijos valstybių priėmė taisykles, kurios turėtų užkirsti kelią tokių keliautojų triukams.
Pavyzdžiui, Tailando valdžia nusprendė, kad atvykstančių žmonių prašys įrodyti, jog jie turi pakankamai pinigų, kad išbūtų visą kelionės laiką.
O Balio saloje policija gaudys išmaldos kelionėms prašančius vakariečius. Jie bus nuvežti į savo šalių ambasadas, o šių bus prašoma jais pasirūpinti.
„Mes susiduriame su problemiškais keliautojais daugiausia iš Australijos, Jungtinės Karalystės arba Rusijos.
Apie tokius žmones norime pranešti jiems atstovaujančioms ambasadoms, kad jos už juos prisiimtų atsakomybę“, – teigė Balio imigracijos tarnybos pareigūnas Setyo Budiwardoyo.
Pasak pareigūno, anksčiau Indonezijos valdžia suteikdavo paramą turistams, kurie liko be pinigų ir prašinėja jų gatvėse, tačiau suprato, kad daugybė jų tik apsimeta esą vargšai: „Nebenorime dalinti maisto apsimetėliams. Norime, kad jais rūpintųsi ambasados.“
Žmonių gerumo išbandymas
„Mes keliaujame kaip viduramžių vienuoliai – pasikliauname nepažįstamųjų gerumu“, – savo kelionės principą aiškino išmaldos prašantys turistai.
Tačiau daug ką siutina vaizdas, kai naujutėliais išmaniaisiais telefonais besinaudojantys, stilingais drabužiais ir brangiais laikrodžiais pasipuošę turistai tiesia ranką išmaldai – jie toli gražu neprimena asketų vienuolių.
Beje, kai kurie turistai renkasi ne tik neturtingas valstybes, bet ir sėdi tarp prabangių Honkongo ar Singapūro dangoraižių ir prašo paramos su užrašais: „Šis miestas toks brangus, o mano pinigai išseko. Padėkite!“
Tačiau bent jau Honkonge tai daryti pavojinga – mat nuo 2016 metų čia galioja elgetavimą gatvėje draudžiantis įstatymas, kuris numato 500 Honkongo dolerių (apie 50 eurų) baudą.
„Prieš dvejus metus Honkonge vien spragtelėjus pirštais gatvėje buvo galima gauti daug daugiau nei dabar.
Žmonės nebenori aukoti – reikia sukelti jiems gailestį, atsispausdinti nuotraukų, atrodyti apverktinai“, – triukus internetinėje keliautojų iš išmaldos diskusijoje dėstė viena rusė.
Azija^Instantturistai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.