29-erių australas A.Sigley privertė ne juokais nerimauti ne tik savo šeimą, bet ir daugelį žmonių visame pasaulyje. Jis buvo daugiau nei savaitę dingęs Šiaurės Korėjoje.
Išvykti iš šios šalies, kaip tikino Australijos užsienio reikalų ministrė Marise Payne, jam pavyko tik pasitelkus diplomatinę Švedijos pagalbą.
„Man viskas gerai, jaučiuosi puikiai“, – nusileidęs Pekino oro uoste kalbėjo A.Sigley.
Australijos Perto mieste sugrįžtančio savo sūnaus laukiantis Gary Sigley tvirtino, jog visa šeima be galo laiminga, kad A.Sigley yra gyvas, sveikas ir gerai jaučiasi.
Tuo metu M.Payne dėkojo Švedijos pasiuntiniams Šiaurės Korėjoje.
„Laikas buvo įtemptas, ir mes turėjome jo nedaug. Be mūsų kolegų Švedijos vyriausybėje nebūtume to padarę, tad esame jiems labai dėkingi“, – kalbėjo Australijos užsienio reikalų ministrė.
Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas patvirtino, kad A.Sigley buvo sulaikytas, tačiau jau yra paleistas ir saugus.
„Švedijos atstovai mums pasakė, kad susitiks su Šiaurės Korėjos atstovais ir pasikalbės apie A.Sigley dingimą. Vėliau sužinojome, kad Šiaurės Korėja paleido jį į laisvę ir jis gali išvykti iš šalies“, – sakė S.Morrisonas.
G.Sigley tikino esąs laimingas ir tikįs, kad jau netrukus galės pasimatyti su sūnumi.
„Be abejo, pastaroji savaitė buvo labai sudėtinga. Mes jaudinomės, nes nieko nežinojome apie jį. Dabar džiaugiamės, kad viskas išsisprendė“, – sakė G.Sigley.
A.Sigley Šiaurės Korėjoje studijuoja korėjiečių literatūrą Kim Il-sungo universitete.
Vyras taip pat yra įkūręs turizmo kompaniją, kuri organizuoja turus užsienio turistams.
Pirmą kartą į Šiaurės Korėją A.Sigley atvyko 2014 m. Manoma, kad jis yra vienintelis australas, gyvenantis šioje šalyje.
Šių metų kovą A.Sigley parašė straipsnį leidiniui „The Guardian“, kuriame teigė, kad ilgai gyvendamas Šiaurės Korėjoje ir turėdamas studento vizą gali laisvai ir nevaržomai pažinti šalį. Kodėl A.Sigley buvo suimtas, lieka neaišku.
Australo istorija priminė 2016 m. Šiaurės Korėjoje įkalinto JAV studento O.Warmbiero istoriją.
Jis buvo apkaltintas norėjęs pavogti propagandinį plakatą iš viešbučio. Už tai vaikinas nuteistas kalėti 15 metų.
Nors 2017 metų birželį vaikinui buvo leista grįžti į Ameriką, jo būklė buvo tokia prasta, kad jis netrukus mirė.
O.Warmbiero tėvai teigė, kad Pchenjanas kankino jų sūnų, tačiau amerikiečių teismo medicinos ekspertai sakė kankinimo požymių neaptikę.
Parengta pagal „The Guardian“.