Italijos teismas paskelbė nuosprendį panaikinti dalį 31-erių C.Rackete pareikštų kaltinimų, kurie jai buvo pareikšti po to, kai moteris su migrantų pilnu laivu „Sea Watch 3“ be leidimo prisišvartavo šalies uoste.
Į Lampedūzos salos uostą šeštadienį plaukdama moteris kliudė policijos katerį, o tik prisišvartavusią uoste ją sulaikė pareigūnai. 40 nelegalių migrantų jie išsiuntė į migrantų priėmimo centrą.
Teisėja Alessandra Vella nusprendė, kad nevyriausybinėje organizacijoje „Sea Watch“ neatlygintinai dirbanti C.Rackete vykdė savo pareigą saugoti gyvybes ir neatliko jokių neleistinų veiksmų.
Tačiau toks teismo sprendimas supykdė Italijos vidaus reikalų ministrą Matteo Salvini, kuris yra uždraudęs migrantus gelbėjantiems laivams įplaukti į Italijos teritorinius vandenis. Politikas tvirtino, kad C.Rackete bus išsiųsta iš šalies, nes ji „kelia grėsmę nacionaliniam saugumui“.
„Ji grįš į Vokietiją, kur pareigūnai nebūtų tokie tolerantiški, jeigu kapitonas iš Italijos pasikėsintų į jų pareigūnų gyvybę“, – kalbėjo M.Salvini.
Tiesa, kaltinimai laivo kapitonei dėl prisidėjimo prie nelegalios migracijos dar nėra panaikinti, o vos tik į laisvę paleista C.Rackete buvo priversta slapstytis, nes sulaukė daugybės grasinimų.
C.Rackete sulaikymas įkvėpė dvi internetines pinigų rinkimo akcijas. Žmonės paaukojo daugiau nei milijoną eurų.
„Solidarumas, kurį išreiškė žmonės, yra nuostabus“, – teigė „Sea Watch“ atstovas spaudai Rubenas Neugebaueris.
Surinkti pinigai bus panaudoti teisinėms išlaidoms padengti. Už juos bus nupirktas ir naujas laivas, jeigu Italijos pareigūnai nuspręs konfiskuoti senąjį.
Kilęs incidentas sukėlė diplomatinę įtampą tarp Vokietijos ir Italijos. Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris tvirtino, kad „Italija yra viduryje Europos, viena iš Europos Sąjungos įkūrėjų, tad turėtume tikėtis, kad ši šalis kitaip sureaguos į kilusią problemą“.
C.Rackete pergabenti migrantai bus perkelti į kitas ES valstybes, kurios sutiko juos priimti.
Parengta pagal „The Guardian“, BBC inf.