Įgulos nariai, kuriuos ketvirtadienį išgelbėjo netoliese buvęs laivas „Hyundai Dubai“, nebuvo sužeisti. Jie buvo perkelti į vieną iraniečių karo laivą ir išsilaipino artimiausiame Irano uoste.
Pasak bendrovės, šiuo metu jie gabenami į Irano uostamiestį Bandare Abasą.
Tarp įgulos narių yra 11 rusų, vienas gruzinas ir 11 filipiniečių.
Kompanija „International Tanker Management“, administruojanti „MT Front Altair“ paskelbė, kad laivą šiuo metu tempia vilkikas ir kad nebuvo gauta jokių pranešimų apie jūros taršą arba naftos nuotėkį.
Į Tolimuosius Rytus plaukiojęs laivas gabeno naftos produktą ligroiną.
JAV stebi padėtį
Baltieji rūmai tikrina pranešimus apie dviejų tanklaivių užpuolimą Omano įlankoje, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“, cituodama Baltųjų rūmų atstovę Sarah Sanders.
„Mums žinoma apie pranešimus apie tanklaivių užpuolimą Omano įlankoje. JAV teikia pagalbą ir vertina padėtį“, – sakoma agentūrai atsiųstame S. Sanders rašytiniame pranešime.
Anksčiau buvo pranešta, kad Omano įlankoje buvo užpulti du naftos tanklaiviai. Kaip pranešė Irano televizija „Press TV“, Omano įlankoje ketvirtadienį nugriaudėjo du sprogimai.
Vienas iš dviejų užpultų tanklaivių – „Kokuka Courageous“ – priklauso japonų bendrovei „Kokuka Sangyo Ltd“, pranešė bendrovės vadovas žurnalistams.
Laivo savininkė patvirtino, kad jos tanklaivis buvo užpultas, bet visi įgulos nariai, kurių laive buvo 21, išgelbėti.
Irano karinis laivynas iš „Kokuka Courageous“ ir norvegams priklausančio tanklaivio „Front Altair“ iš viso išgelbėjo 44 jūrininkus, tanklaiviuose kilus gaisrui.