Rabato centre priešais parlamento rūmus stovyklą įsirengę mokytojai skandavo šūkius „Ne – valstybinių mokyklų ardymui“ ir „Socialinis teisingumas“, tačiau jų protesto akciją išvaikė policija, sakė naujienų agentūros AFP korespondentas.
Valstybiniame sektoriuje dirbantys mokytojai, daugelis kurių buvo apsivilkę baltus chalatus, į sostinę suvažiavo iš kelių šalies miestų.
Antradienį turėjęs įvykti mokytojų susitikimas su Švietimo ministerijos pareigūnais buvo atšauktas.
Pagal terminuotas darbo sutartys dirbantys mokytojai jau streikavo kovo mėnesį. Jie reikalauja nuolatinių darbo sutarčių, kurios užtikrintų jiems daugiau teisių ir privilegijų, ypač išėjus į pensiją.
Balandžio viduryje po pirmojo susitikimo su Švietimo ministerijos atstovais mokytojai streiką sustabdė, tačiau antradienį ministerija apkaltino kai kuriuos mokytojus nesilaikant savo įsipareigojimų ir pareiškė, kad netęs dialogo, kol mokytojai nesugrįš į darbą.
Savo ruožtu mokytojai tvirtina, kad ministerija nenori patenkinti jų pagrindinio reikalavimo suteikti valstybės tarnautojo statusą, užtikrinantį darbo vietos išsaugojimą.
Šis ginčas yra tiesiogiai susijęs su 55 tūkst. mokytojais, kurie nuo 2016 metų buvo įdarbinti sudarius terminuotas darbo sutartis.
Pagal terminuotas darbo sutartys dirbantiems mokytojams mokamas toks pats atlyginimas kaip ir neterminuotą darbo sutartį turintiems kolegoms – 5 tūkst. dirhamų (467 eurų) per mėnesį, tačiau jie negali naudotis pensijų fondais ir kitomis privilegijomis.