Bendruomenių Rūmų nariai balsavo dėl 8 alternatyvų, iš kurių nei viena nebuvo priimta, tačiau didžiausio palaikymo susilaukė likimas ES muitų sąjungoje ir referendumo dėl „Brexit“ susitarimo organizavimas.
Nors pasilikimas muitų sąjungoje yra artimiausias daugumai parlamentarų, tam aršiai priešinasi dalis premjerės Theresos May kabineto ministrų.
Ministrų kabineto narys Davidas Gauke'as, prieš pirmadienio vakarą organizuojamą naują indikatyviųjų balsavimų etapą, įspėjo premjerę neignoruoti parlamentarų balso.
Netrukus po D.Gauke'o pasisakymo, transporto sekretorius Chrisas Graylingas negailėjo kritikos pasilikimo muitų sąjungoje idėjai.
Interviu „The Telegraph“ metu sekretorius tvirtino, kad toks sprendimas Lietuvai suteiks daugiau galios derantis dėl Jungtinės Karalystės prekybos ateities, nei patiems britams.
„Ar mes tikrai norime tokios situacijos, kad Lietuvos vyriausybė turėtų daugiau galios derantis dėl mūsų prekybos nei mes? Tokia yra muitų sąjungos scenarijaus realybė“, –kalbėjo C.Graylingas.
Šalia to pasklido kalbos, kad C.Graylingas yra vienas iš keleto ministrų, kurie yra pasirengę atsistatydinti, jeigu premjerė peržengs raudonąją liniją ir pritars britų pasilikimui muitų sąjungoje.
Ministro teigimu, kalbos, kad liekant muitų sąjungoje būtų išspręstas Airijos sienos klausimas, yra mitas.
Jungtinėje Karalystėje iki šiol vyrauja chaosas. Šalis ES palikti turėtų balandžio 12-ąją, nebent per balandžio 10-ąją įvyksiantį neeilinį Europos Vadovų Tarybos susitikimą Th.May paprašys nukelti išstojimo datą.
Šiandien Jungtinės Karalystės Parlamente bus organizuojami dar vieni debatai dėl „Brexit“ alternatyvų. Šia tema parlamentarai diskutuoti ruošiasi ir trečiadienį.