Arkties vandenyne esantis salynas buvo naudojamas sovietų, jie čia 1961 metais išbandė galingiausią žmogaus sukurtą vandenilinę bombą.
Šiandien salyno gyventojai bombų garsų nebegirdi, tačiau juos užpuolė dešimtys baltųjų lokių. Archangelsko regiono pareigūnai salyne dėl šių plėšrūnų grėsmės paskelbė nepaprastąją padėtį.
Baltieji lokiai pasaulį išvysta sausumoje, bet didžiąją dalį gyvenimo praleidžia ant pakrantės ledo, nuo kurio medžioja ruonius, bet plonėjant įšalo sluoksniui gyvūnai priversti keliauti į sausumą, o tai reiškia neišvengiamą kontaktą su žmonėmis.
Didžiausiame salyno mieste, kuriame gyvena apie 2 tūkst. žmonių, buvo pastebėti 52 lokiai.
„Gyvenu čia nuo 1983-iųjų, tačiau tiek lokių dar niekuomet nesu matęs“, – pasakojo salyno administracijos vadovas Žiganša Musinas.
Baltieji lokiai bandė patekti į valstybinių institucijų pastatus, gyvenamuosius namus, kai kuriems gyventojams teko nuo jų bėgti. Jie gąsdino šunis ir puotavo šiukšlynuose.
„Žmonės yra įbauginti, mes bijome palikti namus, išleisti vaikus į mokyklą“, – kalbėjo miestelio gyventojai.
Gatvėse su šunimis ir karinėmis mašinomis patruliuojantys pareigūnai lokių visai neatbaido.
Šaudyti salas užplūdusių gyvūnų negalima, nes baltieji lokiai laikomi pažeidžiama rūšimi. Manoma, kad jų pasaulyje yra likę tarp 22 ir 31 tūkst.
Regis, pareigūnai yra pasiryžę imtis ir ginklų, jeigu lokių išvaryti taikiomis priemonėmis nepavyks.
Tačiau ekspertai įspėja, kad per ateinantį amžių baltieji lokiai dėl žmonių veiksmų ir tirpstančio ledo visiškai išnyks, tad yra būtina lokius nuo šiukšlių vyti į šiaurinę salos dalį, kur gyvūnai galės misti jiems reikalingu grobiu ir užsitikrins savo išlikimą.
Parengta pagal „The Washington Post“ informaciją.