Išankstinis balsavimas paprastai būna vangus, tačiau šį sekmadienį rinkėjai būriais traukė į balsavimo apylinkes.
Tikimasi, kad iki oficialios rinkimų dienos, kovo 24-osios, savo balsą atiduos per 2,3 mln. tailandiečių.
Dideliam visuomenės nusivylimui, Tailando chunta, 2014 metais nuvertusi premjerės Yingluck Shinawatra administraciją, ne kartą atidėjo demokratinius rinkimus.
„Taip ilgai laukusi pagaliau turiu galimybę balsuoti“, – sakė eilėje prie Bankoko Pra Chanono rajono balsavimo apylinkės stovėjusi 48-erių Paka Kaengkhiew.
Sostinės Dusito rajone, kur yra daug karinių įstaigų ir valdžios institucijų, minia rinkėjų būriavosi mokyklos kieme.
Atsidarius mokyklos pastate įrengtai rinkimų apylinkei, kariškių uniformomis, medikų rūbais ar paprastais drabužiais vilkintys žmonės kantriai laukė savo eilės įmesti biuletenius.
Devintą ryto į mokyklą atvyko įtakingasis Slaptosios Tarybos – Tailando karaliaus Mahos Vajiralongkorno patariamojo organo – vadovas Premas Tinsulanonda.
Stebint Tailando ir tarptautinės žiniasklaidos atstovams, 98-erių P. Tinsulanonda neįgaliojo vežimėliu buvo atvežtas į vieną iš klasių, o tada pats nuėjo paskutinius žingsnius iki balsavimo kabinos.
Teisę balsuoti kovo 24-osios rinkimuose, kurie vyksta pagal naują kariškių parengtą konstituciją, turi daugiau nei 51 mln. tailandiečių.
Apžvalgininkai sako, kad naujoji rinkimų sistema yra palanki su kariškiais susijusiai partijai, kuriai vadovauja chuntos lyderis Prayutas Chan-O-Cha, siekiantis tapti civilinės vyriausybės ministru pirmininku.
Vis dėlto rinkėjai tikisi pokyčių.
„Šiandien balsuoju, nes tikiuosi teigiamų pokyčių“, – sekmadienį sakė 53-erių Martas Bupa.