Rosa ir kita nuo to nukentėjusi moteris sutiko viešai pasidalinti savo išgyvenimais po to, kai sužinojo, kad vyrai kuriuos mylėjo, iš tikrųjų buvo šnipai, rašo BBC.
Policija tvirtina, kad pareigūnai santykiuose su savo taikiniais veikiausiai naudojosi padėtimi.
„Jeigu pasižiūri į visą šitą situaciją, tai pamatai grupę pareigūnų, kurie nori tik prievartauti moteris“, – teigė Rosa.
Moteris tvirtina, kad jie turėjo visą komandą, kuri, kuri padėjo vyrams vystyti santykius, sekė jų veiklą.
2000-aisiais ji tris mėnesius praleido Pietų Afrikoje ieškodama Jimo Suttono, kurį buvo įsimylėjusi. Vienintelė problema buvo, kad toks žmogus neegzistavo.
Rosa jį sutiko viename Londone bare. Tuo metu ji buvo politinė aktyvistė grupėje pavadinimu „Atgaukime gatves“.
Santykiai vystėsi labai greitai
Pora greitai vienas kitą įsimylėjo, santykiai net prispaudė Rosa.
„Jaučiausi tarsi negaliu kvėpuoti, jis buvo tarsi mano gyvenimo partneris apie kurio nesitikėjau sutikti“, – pasakojo moteris.
Kartu jie išbuvo 10 mėnesių. Tiek laiko policininkas apsimetė Jimu Suttonu. Pora kalbėjo apie vaikus, persikėlimą gyventi į Velsą, tačiau staiga Jimas nustebino Rosa pareikšdamas, kad nori vienas keliauti po pasaulį ir suprasti ko nori gyvenime.
J.Suttonas ją paliko ir tvirtino, kad kelina keliauti po Turkiją, Siriją, o tada patraukti į Pietų Afrikos Respubliką. Po kelių mėnesių dingimo Jimas vėl susisiekė su savo buvusia drauge, tad Rosa pradėjo narplioti šią detektyvinę mįslę.
Moteris nerado jokios šeimos apie kurią jai pasakojo J.Suttonas, tad ji patraukė į Pietų Afrikos Respubliką. Ten savo buvusio vaikino pėdsakų ji nerado, tad grįžo į Londoną, kur toliau rinko informaciją.
Visi duomenys ją galiausiai nuvedė prie slaptosios policijos padalinio, kuriame Jimas ir dirbo. Po dviejų dienų įvyko buvusios poros susitikimas.
Susitikimas nebuvo atsitinkinumas
Rosa mano, kad tai nebuvo atsitiktinumas ir jį atsiuntė tos pačios policijos aukščiausieji pareigūnai, jog išsiaiškintų, ką moteris žino.
Susitikimo metu Jimas prisipažino, kad yra ne Suttonas, o Boylingas. Buvusiai draugei jis sakė, kad simpatizavo jai ir nešnipinėjo jos, tačiau tuo metu dirbo prie atskiros kriminalinės bylos.
Rosa tvirtina, kad tai buvo antrasis melas, kuriuo ji patikėjo, tačiau tai paaiškėjo tik po to, kai ji ir Jimas susituokė ir susilaukė dviejų vaikų.
Moteris pasakoja, kad santuokoje jis buvo valdingas ir dažnai manipuliuodavo moterimi. Galiausiai Rosa pabėgo iš namų ir pora išsiskyrė.
Istorija atskleidė visą tinklą
Tuo tarpu kitos prabilti nusprendusios moters istorija atskleidė visą slaptos policijos veikimo tinklą.
Lisa su savo partneriu Marku Stone'u buvo kartu šešerius metus. 2010-aisiais jie atostogavo Italijoje. Automobilio dėtuvėje Lisa ieškojo akinių nuo saulės, tačiau ten aptiko pasą.
Jame buvo Marko nuotrauka, tačiau dokumente buvo rašoma, kad jis ne Stone'as, o Kennedy ir turi vaikų.
Lisa tuo metu dar nesuprato, kad vyras, kurį pažinojo, yra po priedanga dirbantis policininkas, kuriam buvo mokama, kad šnipinėtų Lisa ir aplinkosaugos aktyvistų grupę, kuriai moteris priklausė.
M.Kennedy slapta misija jau buvo baigta, tad jis buvo atgavęs savo tikruosius dokumentus.
Moteris, kaip ir Rosa, tvirtino, kad pasitikėjimo sužlugdymas jautėsi tarsi išprievartavimas.
„Mane labiausiai skaudina tai, kad tai neatliko tik vienas asmuo. Už to stovėjo visas Policijos departamentas“, – teigė Lisa.
Su Marku aplinkosaugos aktyvistė susipažino 2004 metais. Vyras buvo pasirengęs dalyvauti protestuose ir tvirtino, kad yra profesionalus alpinistas.
Moteriai kilo įtarimai
Moteriai santykių metu kildavo įtarimai, kad ji visiškai nepažįsta draugo šeimos, tačiau Marko pasakojimai apie blogus santykius su giminaičiais pašalino visas abejones.
2009 metais Markas netikėtai dingo trims mėnesiams ir tada lyg iš niekur nieko vėl atsirado. Susitikę jie nusprendė išvykti atostogų į Italiją, kur paaiškėjo tikroji vyro tapatybė.
Lisa pradėjo aiškintis, kas yra Markas, ir galiausiai sužinojo, kad jis yra vedęs, turi du vaikus ir gyvena Airijoje.
Moteris su draugėmis prirėmė vyrą prie sienos ir jis galiausiai pripažino, kas toks yra. Viešas patvirtinimas, kad M.Kennedy buvo policijos slaptas agentas galiausiai privedė prie šio skyriaus griūties.
Dešimties slaptų agentų tapatybės buvo atskleistos, o kai galiausiai paaiškėjo, kad policija sekė 1993 metais Londone nužudyto paauglio Stepheno Lawrence'o šeimą, tuo metu vidaus reikalų sekretore buvusi Theresa May pradėjo viešą tyrimą.
Policija smerkia agentų elgesį
Londono policija dabar tvirtina, kad slapti agentai neturėjo užmegzti ilgalaikius santykius su sektomis moterimis
„Darbas po priedanga yra teisėtas. Tai naudinga taktika siekiant iš gatvių pašalinti nusikaltėlius ir apsaugoti bendruomenes, tačiau tokiais atvejais pareigūnai viršijo savo įgaliojimus“, – teigė policijos atstovai.
M.Kennedy ir J.Boylingas tvirtina, kad su Rosa ir Lisa jie buvo užmezgę labai tvirtus santykius ir neigė apie moteris pildę ataskaitas policijai.
2018 metais Londono policija pripažino, kad žinojo apie M.Kennedy seksualinius santykius su sekta aktyviste. J.Boylingas tuo tarpu dėl šių pažeidimų buvo atleistas iš darbo.
Policija atsiprašė nukentėjusių moterų ir joms skyrė kompensacijas, tačiau Rosa ir Lisa tvirtina, kad skaudžios išdavystės jausmas dar neišnyko.
„Praradus partnerį, tu turi pats suprasti viską, kas nutiko, prieš pradedant judėti toliau. Šį situacija yra tokia pat skausminga. Mano gyvenimo partneris nemirė, jis tiesiog neegzistavo“, – tvirtino Lisa.