Pasak muitininkų, tai didžiausia jų konfiskuota raganosių ragų kontrabanda, kurią gabeno lėktuvų keleiviai.
Ragai buvo įžūliai gabenami per terminalą dviejose kartono dėžėse, nurodė Muitinės departamentas.
Įtariamieji atvyko iš Johanesburgo ir planavo tranzitu skristi į Ho Či Minį Vietname, sakoma pranešime, kuriame nenurodoma, kurios šalies piliečiai yra sulaikyti asmenys.
Viena Honkongo aplinkosaugos grupė sakė, kad ši 40 kg siunta yra didelė, sudaranti 20 proc. visų Honkonge per pastaruosius penkerius metus konfiskuotų raganosių ragų.
„ADM Capital Foundation“ aplinkos programos direktorė Sophie le Clue sakė, kad už šios kontrabandos tikriausiai stovi organizuotas tinklas.
„Norėčiau matyti mažiau konfiskuojamų siuntų ir daugiau už šiuos nusikaltimus atsakingų asmenų teisme, ne vien žmones, kurie ją gabena“, – naujienų agentūrai AFP sakė ji.
Vos prieš dvi savaites Honkongas paskelbė, kad pareigūnai viename laivybos konteineryje, siųstame iš Nigerijos į Vietnamą, rado rekordinę 8 t skujuočių žvynų siuntą. Toje siuntoje taip pat buvo daugiau kaip 1 tūkst. dramblių ilčių.
Vietos gamtosaugos organizacijos seniai ragina Honkongą labiau kovoti su laukinių gyvūnų kontrabanda, išsprendžiant teisinių spragų ir švelnių bausmių problemą.
Gamtosaugininkų koalicija praėjusį mėnesį paskelbė ataskaitą apie konfiskuojamą kontrabandą ir nuteisiamus kaltininkus, kurioje nurodė, kad Honkongas vaidina neproporcingai didelį vaidmenį vykdant nusikaltimus dėl laukinės gamtos.
Ataskaitoje valdžia raginama laukinių augalų ir gyvūnų kontrabandą įrašyti į šio pusiau autonominio Pietų Kinijos miesto kovos su organizuotu nusikalstamumu įstatymą, nukreiptą prieš narkotikų kontrabandininkus ir nusikaltėlių gaujas „triadas“.
Raganosių ragų paklausą pirmiausia kursto vartotojai Kinijoje ir Vietname, kur kai kurie tradicinės medicinos atstovai reklamuoja juos kaip stebuklingą vaistą.
Iš tiesų raganosio ragas yra sudarytas beveik vien iš keratino – to paties baltymo, iš kurio sudaryti žmogaus plaukai ir nagai.
Nepaisant to, už raganosio rago kilogramą Azijoje galima gauti iki 60 tūkst. dolerių (53,2 tūkst. eurų) ir tai kursto tarptautinius nusikaltėlių tinklus, dėl kurių raganosių populiacijos pastaraisiais dešimtmečiais mažėjo.
PAR, kurioje gyvena maždaug 80 proc. pasaulio raganosių, nukentėjo labiausiai. 2018 metais vien PAR brakonieriai sumedžiojo 769 raganosius. Per pastarąjį dešimtmetį buvo nugalabyta daugiau kaip 7,1 tūkst. šių gyvūnų.