Jei ne tūkstančiai palaikymo žinučių, niekas nebūtų atkreipęs dėmesio į Rahaf Mohammed al-Qunun istoriją, o Jungtinės Tautos tikriausiai nebūtų atskubėjusios į pagalbą.
„Pirmadienį internautai pakeitė Rahaf gyvenimą. Jūs – žmonės, žiniasklaida – išgelbėjote ją, – vakar džiaugėsi 20-metė merginos draugė Nourah Alharbi, kuri pati neseniai išvyko iš Saudo Arabijos gyventi į Australiją. – Kalbėjausi su ja. Rahaf sakė, kad buvo siaubingai išsigandusi, kol nepamatė, kiek žmonių ją palaiko, – tūkstančiai jai atsiuntė žinutes.“
R.Mohammed al-Qunun pirmadienį užsibarikadavo Tailando sostinės oro uosto viešbučio numeryje ir per socialinius tinklus prašė pagalbos, teigė, kad prieš ją nuolatos smurtaujantys šeimos nariai gali ją nužudyti.
Įsikišus žmogaus teisių gynėjams jai buvo leista laikinai atvykti į Tailandą.
Vis dėlto neaišku, kaip toliau susiklostys merginos likimas ir ar jai bus suteiktas prieglobstis Australijoje, kurio ji siekia.
Tailando pareigūnai ir Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) toliau sprendžia merginos atvejį.
Į Tailandą su ja pasimatyti atskrido tėvas ir brolis, bet Rahaf dėl to nerimavo: „Kiek girdėjau, mano tėvas ką tik atvyko. Mane tai labai gąsdina.
Aš tik noriu išvykti į kitą šalį, kur gaučiau prieglobstį. Bent jau dabar jaučiuosi saugi, nes mane globoja UNHCR, kuri bendradarbiauja su Tailando pareigūnais. Pagaliau atgavau ir savo pasą.“
Saudo Arabija vakar paneigė, kad paprašė merginą išsiųsti iš šalies.
Jos atstovai teigė: „Mes laikome tai šeimos klausimu ir neketiname kištis.“
Parengta pagal AP informaciją.