Antrasis rinkimų turas staigmenų nepateikė.
Kandidatas į Brazilijos prezidento postą kraštutinių dešiniųjų pažiūrų parlamento narys J.Bolsonaro surinko 55,15 proc. balsų, o jo varžovas kairiosios Darbininkų partijos atstovas Fernando Haddadas – 44,85 proc.
Žinią apie J.Bolsonaro pergalę daugelis brazilų sutiko fejerverkais ir džiaugsmingais šauksmais. Nugalėjusio kandidato šalininkai surengė daugiatūkstantinę manifestaciją prie jo namų Rio de Žaneire, kur buvo švenčiama iki vėlyvos nakties.
Mitingas buvo surengtas ir San Paule, bet jį aptemdė manifestantų susirėmimai su būsimojo šalies prezidento priešininkais.
Per tris pirmąsias valandas, praėjusias po balsavimo rezultatų paskelbimo, J.Bolsonaro spėjo tris kartus kreiptis į šalies piliečius.
Pasak stebėtojų, šie jo pareiškimai šiek tiek skyrėsi ir tonu, ir turiniu.
Savo pirmojoje kalboje 63 metų J.Bolsonaro kritikavo kairiąją ideologiją ir jos šalininkus: „Mes nebegalime flirtuoti su socializmu, komunizmu, populizmu ar kairiuoju ekstremizmu.“
Bet netrukus jis jau žadėjo suvienyti šalį, kuri iš esmės skilo į dvi stovyklas – nugalėjusius dešiniuosius ir pralaimėjusius kairiuosius: „Mūsų partija – Brazilija. Mes turime siekti susitaikymo. Mes turime vykdyti politiką visų brazilų labui.“
Užsienio valstybės su nerimų žvelgė į tokius procesus Brazilijoje, kuri netrukus gali pasukti ir diktatūros keliu, mat naujasis prezidentas neslepia simpatijų karinio valdymo laikams.
Vis dėlto vakar jis dievagojosi savo asmeniniams įsitikinimams neleisiąs patekti į užsienio politikos sritį, tačiau stengsiąsis, kad Brazilija suartėtų su „labiausiai išsivysčiusiomis“ šalimis.
Antraip, nei įprasta, F.Haddadas nė nepaskambino priešininkui pasveikinti pergalės proga. O jo rėmėjai aikštėse verkė, teigė, kad dabar laukia itin sunkus metas.
„Nemaniau, kad brazilai balsuos už neapykantą, už ginklus“, – kūkčiodama sakė viena brazilė, kuri, kaip ir daugelis naujojo prezidento priešininkų, segėjo ženklelį su užrašu „ne jis“.
Daugelį brazilų šokiravo griežti ir aštrūs kandidato pareiškimai. J.Bolsonaro mano, jog moters prigimtis – gimdyti sūnus.
Jis nori privatizuoti dideles valstybės įmones ir taip padaryti galą praturtėjimui.
Anksčiau kaip atsaką į klestintį smurtą reikalavo leisti turėti ginklus visiems piliečiams.
Jeigu būtų J.Bolsonaro valia, policininkai galėtų nebaudžiami žudyti.
Jam labai svarbi religija – jis netgi antrą kartą krikštijosi Jordano upėje, kad tai įrodytų.