Iš Rygos į Agluoną sraigtasparniu atvykusiam Šventajam Tėvui žmonės mojavo Latvijos vėliavėlėmis ir sakė labai laukiantys popiežiaus žinios.
Kai kurie iš jų čia rinkosi dar ankstyvą rytą, daugelis buvo pasiėmę lietpalčius, tačiau šv. Mišių metu tikriausiai nelis.
Į renginį registravosi atvykti 32 tūkst. žmonių, bet organizatoriai sako, kad tikinčiųjų Agluonoje susirinko daugiau.
Popiežius palaimino latvius važiuodamas papamobiliu.
„Jis labai svarbus žmogus tokioje svarbioje institucijoje – taigi jis praktiškai yra Dievas. Turime jo laukti, sutikti jį“, – BNS sakė 34-ių programuotojas Oskars Verza.
„Svarbiausia yra toliau gyventi, toliau melstis ir būti bendruomenėje“, – pridūrė jis.
30-ių Liana Rozita popiežių gyvai pamatė antrą kartą, nes prieš keletą metų susitiko su juo Lenkijoje.
Ji teigė, kad svarbiausia pontifiko žinia yra, jog tikėti gali bet kas.
„Galima mėgautis gyvenimu ir gyventi kartu su Dievu. Tai nėra skirta tik močiutėms – tai skirta visiems“, – kalbėjo L. Rozita.
„Kai gyveni su Dievu, tu žinai, ką iš tikrųjų reiškia būti laimingam, o ne tik džiaugtis dėl, pavyzdžiui, naujų drabužių“, – pridūrė jis.
Tuo tarpu maisto pramonės srityje dirbanti Inta Švirkštė tvirtino besitikinti, kad popiežius pasakė Latvijos valdžiai gerinti žmonių gyvenimą.
„Jis galėjo su Vyriausybe šiek tiek pakalbėti, kad žmonėms taptų geriau, nes pas mus Latvijoje labai daug neteisybės“, – teigė moteris.
Agluonos bazilika yra garsi žymiu XVII amžiuje sukurtu Agluonos Stebukladarės Dievo Motinos paveikslas.
Po šv. Mišių Agluonoje popiežius baigs vizitą Latvijoje ir sugrįš į Lietuvą. Antradienį jis išvyks į Estiją, o iš jos parskris į Romą.
Gražūs žodžiai latviams
Popiežius Pranciškus pirmadienį Latvijoje sakė kalbą valdžios ir visuomenės atstovams, susitiko su skirtingų atšakų krikščionimis ir laikė šv. Mišias šalies pietryčiuose esančioje Agluonoje.
BNS pateikia penkias įsimintiniausias dienos citatas:
Apie šimtmetį švenčiančią Latviją: „Dainų žemė Latvija pavertė savo kančias ir skausmą į šokį ir dainą ir stengiasi tapti dialogo bei susitikimo, taikaus ir į ateitį žiūrinčio sambūrio vieta. (...) Jūs visi pernelyg gerai žinote laisvės, kurią turėjote iškovoti vis iš naujo ir iš naujo, kainą.“
Žinia skirtingų atšakų krikščionims: „Ši misija iš mūsų reikalauja nustoti gręžiotis į praeities žaizdas ar užsiimti į save nukreiptais metodais tam, kad susikauptume ties Aukščiausiojo malda. Mūsų misija yra užtikrinti, kad evangelijos muzika toliau būtų girdima viešose aikštėse.“
Grėsmė krikščionybei: „Galime paimti tai, kas mums suteikia tapatybę ir paverčia ją praeities skulptūra, turizmo atrakcija, muziejaus kūriniu, primenančiais ankstesnių amžių pasiekimus, didžiulės istorinės vertės objektą, bet nebegalinčiais jaudinti tų širdžių, kurios su jais susiduria. (...) Tas pats gali nutikti ir su tikėjimu. Mes galime nustoti jaustis krikščionimis gyventojais ir tapti tik turistais. Netgi galime sakyti, kad visa krikščioniškoji tradicija gali susidurti su tokia rizika – rizika tapti muziejaus eksponatu, uždarytu mūsų bažnyčių sienose ir nebesuteikiančiu mums gaidos, galinčios išjudinti širdis ir įkvėpti tų, kurie ją girdi.“
Pamokslas Agluonoje: „Eikime sutikti mūsų žmones, paguosti juos ir juos palydėti. Nebijokime patirti švelnumo galybės, įsitraukti ir leisti savo gyvenimui tapti sudėtingesniu kitų labui.“
Pagyrimas Latvijai: „Latvijos motiniška globa, atitinkamai atspindima šio vizito temos, pasireiškia gebėjimu plėtoti išties veiksmingas strategijas, nukreiptas į konkrečias šeimas, senyvus žmones, vaikus ir jaunimą, o ne į ekonomikos viršenybę prieš gyvenimą“.