Minimas incidentas yra didžiausia Turkijos kasybos pramonės nelaimė.
Po daugiau kaip trejus metus trukusio proceso šalies vakaruose esančio Akchisaro miesto teismas Caną Gurkaną nuteisė kalėti 15 metų, pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.
Griežtos bausmės taip pat buvo skirtos keturiems kitiems kasyklos vadovams.
Kasyklos generalinis direktorius Ramazanas Dogru ir direktorius techniniams klausimams Ismailas Adali buvo nuteisti kalėti 22 metus ir šešis mėnesius, o darbo vadovas Akinas Celikas ir techninis prižiūrėtojas Ertanas Ersoy – 18 metų ir devynis mėnesius.
Nuosprendžiai kitiems, žemesnio rango įtariamiesiems turi būti paskelbti po pertraukos.
Vis dėlto bausmės, kurias jau skyrė 50 km nuo Somos esančio Akchisaro teismas, yra daug švelnesnės nei kaltintojai siekė 2015 metų balandį prasidėjus procesui.
Tuomet prokurorai prašė aukščiausio rango vadovams skirti 25 metų įkalinimo bausmes už kiekvieną iš 301 aukos.
2014 metų gegužės 13-ąją įvykusi nelaimė vėl išprovokavo susirūpinimą prasta saugumo padėtimi Turkijos pramonėje ir pademonstravo prezidento Recepo Tayyipo Erdogano, kuris tuomet buvo premjeras, vyriausybės vangumą.
Nelaimė įvyko vienoje kasyklos šachtoje išplitus liepsnoms ir susidarius anglies viendeginiui. Po žeme buvo įstrigę maždaug 800 šachtininkų.
Pasak prokurorų, šachtininkai žuvo nuo dujų ir toksiškų gaisro dūmų, o gaisras kilo užsidegus prie elektros transformatoriaus paliktai anglių krūvai.
R. T. Erdoganas tuomet sulaukė griežtos kritikos už savo komentarą, kad „nelaimingi atsitikimai yra neatsiejama šio verslo dalis“. Somos nelaimę jis lygino su nelaimingais atsitikimais pramonės revoliucijos laikų Britanijoje.