Stephenui Hawkingui suteikta beveik 80 metų neregėta garbė

2018 m. birželio 16 d. 16:46
„The Daily Telegraph“, BBC ir „Lietuvos ryto“ inf.
Vakar fiziko Stepheno Hawkingo urna buvo palaidota Vestminsterio abatijoje tarp žymiausių britų mokslininkų. O jo balsu įrašyta žinutė buvo išsiųsta į kosmoso platybes.
Daugiau nuotraukų (6)
Per ceremoniją, kurioje dalyvavo Jungtinės Karalystės mokslo ir politikos elitas, S.Hawkingo pelenai įamžinti kone pagarbiausioje atilsio vietoje – Vestminsterio abatijoje, kurioje jau ilsisi Charlesas Darwinas ir Isaacas Newtonas.
Skaitinius Londone susirinkusiems fiziko artimiesiems ir draugams skaitė mokslininką 2004 m. BBC filme „Hawkingas“ suvaidinęs britų aktorius Benedictas Cumberbatchas ir astronautas Timas Peake’as.
Renginyje taip pat kalbėjo vyriausiasis Jungtinės Karalystės astronomas Martinas Reesas ir S.Hawkingo bendradarbis, Nobelio premijos laureatas Kipas Thorne’as.
Ceremonijoje dalyvavo ir tūkstantis paprastų lankytojų iš daugiau negu 100 šalių.
Jie buvo atrinkti iš daugiau nei 25 tūkst. žmonių, pareiškusių norą nusipirkti bilietus.
Svečius sutiko ir lydėjo 2012 m. Londono parolimpinių žaidynių savanoriai.
S.Hawkingas mirė kovo 14 dieną eidamas 77-uosius metus po ilgos kovos su motorinių neuronų degeneracine liga.
Penktadienio pagerbimo kulminacija tapo jo žodžių transliacija į kosmosą. S.Hawkingo kalbą apie taiką ir viltį, įrašytą su Graikijos kompozitoriaus Vangelio specialiai sukurta muzika, Europos kosmoso agentūra po ceremonijos iš palydovinės lėkštės Ispanijoje išsiuntė 3,5 tūkst. šviesmečių artimiausios juodosios skylės link.
„Tai taikos, vilties, vienybės žinutė ir raginimas mums visiems šioje planetoje gyventi santarvėje“, – teigė mokslininko dukra Lucy Hawking.
Fiziko vaikai padėkojo už Europos kosmoso agentūros indėlį ir už galimybę palaidoti tėvą tokioje pagarbioje vietoje.
„Tai gražus simbolinis gestas, kuris sujungia mūsų tėvo gyvenimą žemėje, jo norą iškeliauti į kosmosą ir jo vykdytus visatos tyrinėjimus, – džiaugėsi L.Hawking. – Žinutė išsiųsta link juodosios skylės 1A 0620-00, esančios dvinarėje sistemoje su oranžine nykštuke.“
Palaikų įamžinimas Vestminsterio abatijoje – ypatinga garbė.
Pastarieji čia palaidoti mokslininkai – branduolinės fizikos pirmtakas Ernestas Rutherfordas 1937-aisiais ir elektronų atradėjas Josephas Johnas Thomsonas 1940-aisiais.
S.Hawkingo kapą nuo šiandien galės aplankyti visi londoniečiai ir miesto svečiai. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.