Kinija skelbia karą „moralę griaunančiai“ Kiaulytei Pepai

2018 m. gegužės 1 d. 14:20
Viena Kinijos interneto platforma paskelbė karą britų animaciniam personažui Kiaulytei Pepai, nacionalinei žiniasklaidai pradėjus skųstis, kad šis gyvūnėlis tapo tinginių ir asocialaus jaunimo ikona.
Daugiau nuotraukų (1)
Iš populiarios dalinimosi vaizdo įrašais platformos „Douyin“ buvo pašalinta mažiausiai 30 tūkst. įrašų apie žaismingosios rožinės Kiaulytės Pepos nuotykius, o grotažymė #PeppaPig buvo visai uždrausta, pirmadienį pranešė Kinijos valstybinis laikraštis „The Global Times“.
Remiantis vienu laikraštyje cituojamu dokumentu, britų transliuotojo BBC rodomas vaikiškas animacinis serialas yra įtrauktas į „Douyin“ cenzūruojamo turinio sąrašą ir prilygintas medžiagai, vaizduojančiai moterimis persirenginėjančius vyrus, perdėtas nuogybes arba „erotinį elgesį“.
Paėjusio dešimtmečio viduryje Kinijoje pasirodęs animacinis serialas sulaukė didelio populiarumo, nes buvo dubliuotas mandarinų kalba.
Tačiau 2017 metų pabaigoje jis itin patraukė jaunimo dėmesį. Vis daugiau ir daugiau interneto vartotojų, įskaitant vietos žvaigždes, ėmė puikuotis laikinomis Kiaulytės Pepos tatuiruotėmis savo asmenukėse. Taip pat atsirado puodelių, laikrodžių ir drabužių su pagrindinės animacinio serialo herojės atvaizdu.
Praėjusį ketvirtadienį Komunistų partijos ruporu laikomas dienraštis „The People's Daily“ pasmerkė Kiaulytės Pepos žalingą poveikį jaunimui, kurį dar labiau skatina interneto žvaigždės.
„Daugybė mokinių bando išsiskirti iš kitų, lygindamiesi Kiaulytės Pepos laikrodžiais arba kitais aksesuarais“, iš kurių pasipelno tik šių suklastotų produktų gamintojai, skelbė dienraštis.
Tuo metu „The Global Times“ pirmadienį rašė apie tėvų nerimą keliančią vaikų „priklausomybę“, dėl kurios darželinukai pažiūrėję filmuką „kriuksi ir šokinėja po balas“.
Sausio mėnesį tas pats laikraštis pranešė, kad socialinių tinklų vartotojai platina „akivaizdžiai netikras“ šio animacinio serialo versijas, kuriose yra užuominų į pedofiliją ir lytinius organus.
Pirmadienio laikraštyje sakoma, kad nekalta kiaulytė „tapo netikėta kultūros ikona“ dykinėjančiam jaunimui, „žmonėms, kurie nepritaria tradicinėms vertybėms ir paprastai yra blogai išsilavinę, neturintys pastovaus darbo, dykinėjantys tinginiai – visiška priešingybė Partijos ugdomai jaunajai kartai“.
Ardomąjį poveikį turinčios Kiaulytės Pepos išpopuliarėjimas iliustruoja „naujovių ir juokelių vaikymąsi, ilgainiui galintis pakenkti teigiamai visuomenės moralei“, skelbia „The Global Times“.
Komunistinės Kinijos vadovai yra paskelbę karą bet kokiam turiniui, kuris laikomas prieštaraujančiu pagrindinėms socializmo vertybėms arba kritikuojančiu nustatytas visuomenės normas.
Kinija^InstantDraudimas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.