Moterys jau dabar sudaro tris ketvirtadalius kompanijos „Uber“ ir Dubajuje įsikūrusio jos konkurento „Careem“ klientų. Islamiškoje šalyje tai kartais yra vienintelis būdas moteriai nepriklausomai judėti po miestus.
Dabar visi šių įmonių samdomi vairuotojai yra vyrai, tačiau paskelbus, kad birželį Saudo Arabijoje bus panaikintas draudimas moterims vairuoti, kompanijos jau ruošiasi jas įdarbinti.
Keliuose miestuose „Careem“ jau surengė trumpus, vos 1,5 val. trukmės Kelių eismo taisyklių kursus šimtams moterų, kurios vairuotojo pažymėjimą gavo užsienyje.
Pavėžėjimo įmonės planuoja, kad iki birželio pavyks įdarbinti net 10 tūkst. moterų.
„Moterys vairuotojos mums padės suteikti geresnes paslaugas moterims, kurios nori keliauti, bet nenori, kad jas vežtų vyrai. Vadinasi, mūsų paslaugomis pradės naudotis nauja Saudo Arabijos visuomenės grupė“, – džiaugėsi „Careem“ įkūrėjas Abdullah Elyas.
Konservatyvesnėse Saudo Arabijos šeimose nepriimtina, kad moteris važiuotų automobiliu su nepažįstamu vyru, todėl bus imtasi ir saugumo priemonių. Moterys galės pavėžėti tik kitas moteris arba šeimas.
Be to, nebus atskleidžiamas vairuotojos telefono numeris.
„Moterims šioje šalyje reikia vyro net ir mažiausiam reikalui. Man labai padėjo pavėžėjimo paslaugos, todėl dabar noriu padėti kitoms moterims“, – teigė 28 metų Amani Alawwami, kuri teisę vairuoti gavo studijuodama Jungtiniuose Arabų Emyratuose.
Moteris teigė, kad jos vyras ir šeima niekada nesipriešino jos norui vairuoti. Ji viena pirmųjų užsirašė ir į kursus, kuriuos baigusi galės vežioti keleivius.
„Man atrodo, kad kai vyriausybė paskelbė planus leisti moterims vairuoti, daugelis tų, kurie anksčiau tam nepritarė, pernakt tapo įstatymo rėmėjais“, – svarstė A.Alawwami.