Ji sakė, kad jei bus įrodyta, kad Maskva atsakinga už Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimą, Britanija laikys tai „neteisėtu jėgos panaudojimu“.
Th. May teigimu, „labai tikėtina“, kad už buvusio dvigubo agento apnuodijimą atsakinga Maskva.
„Labai tikėtina, kad Rusija buvo atsakinga už veiksmus prieš Sergejų ir Juliją Skripalius“, – sakė premjerė. Britų įstatymų leidėjams ji sakė, kad prieš juos panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga yra karinio naudojimo ir sukurta Rusijos.
Premjerė liepė Maskvai iki antradienio pabaigos Cheminio ginklo draudimo organizacijai atskleisti detalių apie nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičok“ („Naujokas“) kūrimo programą.
Šį cheminį ginklą besibaigiant Šaltajam karui sukūrė Sovietų Sąjunga.
Pasak Th. May, ataka Solsberyje atitinka Rusijos agresijos modelį. Premjerė teigė, kad paaiškinti, kas įvyko, buvo iškviestas JK ambasadorius Rusijoje.
„Netoleruosime tokio begėdiško kėsinimosi mūsų teritorijoje žudyti nekaltus civilius“, – pabrėžė ji.
Laiko provokacija
„Tai yra cirko pasirodymas britų parlamente“, – Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovę Mariją Zacharovą citavo naujienų agentūros.
Pasak jos, tas pranešimas buvo „dar vienos provokacija paremtos informacinės ir politinės kampanijos“ dalis.
„Užuot kūrę naujas pasakas, gal kažkas toje karalystėje galėtų paaiškinti, kaip baigėsi ankstesni (apnuodijimo atvejai) – apie (Aleksandrą) Litvinenką, (Borisą) Berezovskį, (Aleksandrą) Perepiličną ir daug kitų, kurie mįslingai mirė Britanijos teritorijoje“, – sakė M. Zacharova.
Buvęs šnipas A. Litvinenka, oligarchas B. Berezovskis ir esminis liudininkas byloje prieš korumpuotų Rusijos pareigūnų ir nusikalstamo pasaulio veikėjų tinklą A. Perepiličnas pastaraisiais metais mirė Jungtinėje Karalystėje.
Kremlius įnirtingai neigia kaip nors prisidėjęs prie šių veikėjų mirties.