„Facebook“ rusišką atitikmenį „Vkontakte“ P.Durovas pristatė 2006 m. Nuo tada jis tapo populiariausiu socialiniu tinklu Rusijoje. Tiesa, jis ir pats neslepia savo savojo socialinio tinklo idėją pasiskolinęs iš „Facebook“, kai pirmines jo versijas parodė JAV besimokęs draugas. „Vkontakte“ jis sukūrė kartu su savo broliu matematiku Nikolajumi, rašo „Neue Zürcher Zeitung“.
Prieš daugiau nei dešimtmetį kurdamas „Vkontakte“ P.Durovs galėjo džiaugtis tuo, kad tuo metu nieko per daug nedomino socialiniuose tinkluose esantis turinys, jis nebuvo taip griežtai kontroliuojamas ir reguliuojamas. Tuo metu dabar socialinius tinklus Kremliaus pasamdyti asmenys bombarduoja socialinius tinklus propagandinėmis žinutėmis.
Rusiškasis M.Zuckerbergas, kaip jį vadina, Rusijos spauda, P.Durovas mėgavosi tikros žvaigždės statusu tarp šalies verslininkų.
Jo neliesdavo šalies valdžia, jis dalyvaudavo tarptautinėse konferencijose ir mielai vaikštinėdavo apsuptas gražių moterų.
Tačiau vieną kartą sparčiau augantis verslininkas pasirodė Kremliui pernelyg stiprus, todėl kaip mat pateko į nemalonę. Toliau sekė eilė provokacijų, kurios sugriovė bet kokius ryšius tarp P.Durovo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino.
Kai 2011 m. V.Putinas pareiškė vėl kandidatuosiantis prezidento rinkimuose, Kremliaus kritikai, tarp kurių ir Aleksejus Navalnas, susivienijo socialiniame tinkle „Vkontakte“.
A.Navalnas sukūrė socialiniame tinkle opozicinę paskyrą, kuri turėjo daugiau nei 100 tūkst. sekėjų. Tačiau paskyra buvo uždaryta ir A.Navalnas apie tai prabilo garsiai. P.Durovas suskubo jam į pagalbą ir pakeitė socialinio tinklo algoritmus.
Nuo to momento „Vkontakte“ ėmė stebėti Rusijos Federalinio saugumo tarnyba (FST). Kremlius nusprendė, kad socialinis tinklas kelia grėsmę vidaus saugumui.
Rusijos valdžia pareikalavo, kad P.Durovas atjungtų opozicines paskyras, tačiau jis pašaipiai atsisakė tai padaryti.
Dar didesnę nemalonę jis užsitraukė po to, kai Rusijai minint pergalę Antrajame pasauliniame kare, P.Durovas pasakė, kad Sovietų sąjungos vadovas Josifas Stalinas niekuo ne geresnis už nacių lyderį Adolfą Hitlerį.
P.Durovo ir Kremliaus santykiai darėsi vis labiau įtempti. Paskutiniu lašu tapo atvejis, kai „Vkontakte“ viceprezidento Iljos Perekopskovo vardu registruotas automobilis užvažiavo policininkui ant kojos.
Automobilį vairavęs asmuo pabėgo, tačiau policija pareiškė, kad P.Durovas ir jo kompanija agresyviai elgiasi.
Automobilį vairavęs asmuo pabėgo, tačiau policija pareiškė, kad P.Durovas ir jo kompanija agresyviai elgiasi.
2016 m. vasario 16 dieną P.Durovo Maskvos ofisuose buvo surengti reidai. Kitą dieną du investuotojai pardavė savo turimus kompanijos akcijų paketus Kremliaus artimai investicijų kompanijai.
Per vieną naktį P.Durovas neteko nuosavybės teisių į įmonę, kurios akcijos tuo metu buvo vertinamos dviem milijardais dolerių. „Vkontakte“ ėmė kontroliuoti Kremlius.
Tačiau to pasirodė maža: praėjus savaitei po šio įvykio priešais P.Durovo butą Sank Peterburge stovėjo FST būrys, verslininkas nusprendė pasitraukti Kremliui iš kelio.
P.Durovas savo turimą akcijų paketą paketą ir už 250 tūkst. dolerių įsigijo Sent Kitso ir Neviso – salų valstybės Karibų jūroje – pilietybę, pasas kurios leidžia jam keliauti po visą pasaulį.
Būdamas emigracijoje jis sukūrė „Telegram“, kuriam iš pradžių vadovavo iš pradžių iš Berlyno, o dabar – iš Dubajaus.
Tiesa, Berlyne jis nebuvo nurodęs nei įmonės registracijos duomenų, nei kitos informacijos, galinčios atskleisti jo buvimo vietą. Spėliojama, kad taip jis bando apsisaugoti, nes yra Rusijos saugumo tarnybų taikinių sąrašo viršūnėje.
Tiesa, ne kartą buvo skleidžiama informacija, kad P.Durovas pats dirbo saugume, o „Vkontakte“ yra agentų valdomas socialinis tinklas.