Kinė yra saugoma policijos ir nuo 2010-ųjų, kai jos vyrui skirta Nobelio premija, yra priversta gyventi namų arešto sąlygomis.
Draugo paviešintame laiške Liu Xia teigė, kad ji eina iš proto.
„Pernelyg vieniša, neturiu balso teisės garsiai kalbėti. Gyvenu kaip augalas, guliu kaip lavonas“, – eilėraštyje rašė poetė.
Iš Kinijos pasitraukęs disidentas Liao Yiwu paviešino našlės laišką gruodžio pradžioje. Teigiama, kad jame rašysena atitinka ankstesnius Liu Xia laiškus, kuriuos ji siuntė per pastaruosius septynerius metus iš savo namų Pekine.
„Pasidalijau jos žodžiais tikėdamasis Vakarų vyriausybių pastangų pasikalbėti su Kinijos valdžia dėl šios problemos kuo greičiau, – teigė Liu Xia laišką paviešinęs Berlyne gyvenantis rašytojas. – Ji vartoja daug vaistų, kad kontroliuotų savo depresiją. Jeigu ji to nedarytų, jos širdis imtų daužytis kaip išprotėjusi. Ji kartą jau buvo nualpusi.“
Kitas anonimu norėjęs likti draugas Pekine teigė, kad su poete jam nepavyksta susisiekti nuo rugpjūčio: „Ji tikriausiai yra griežtai saugoma policijos.“
JAV ir Europos Sąjunga ragino Xi Jinpingą leisti Nobelio premijos laureato žmonai išvykti iš Kinijos.
Jos vyras Liu Xiaobo dalyvavo rengiant 1989 metų Tiananmenio aikštės protestus ir buvo suimtas 2008-aisiais už demokratinių reformų prašantį manifestą.
Šią vasarą paaiškėjus, kad aktyvistas serga nepagydoma vėžio forma, jis mėgino išvykti gydytis į užsienį. Draugai mano, kad jis tai darė dėl žmonos, kad ji po jo mirties neliktų įkalinta Kinijoje.
Tačiau šalies valdžia neleido jam išvykti į užsienį ir jis mirė liepą.