Apygardos teismas sprendžia, kokią bausmę skirti 20-metei vairuotojai, kuri trečiadienį pirmąkart prabilo per posėdį.
„Kasdien meldžiuosi už mirusiuosius. Galėčiau už juos paaukoti savo gyvybę. Atsiprašau visų. Daugiau gyvenime nebesėsiu prie vairo. Pripažįstu savo kaltę ir esu pasiruošusi iškęsti bausmę“, – kalbėjo mergina.
Advokatė Julija Kozyr aiškino, kad tyrimai parodė, jog tiek O.Zaiceva, tiek antrasis autoavarijos dalyvis Genadijus Dronovas pažeidė kelių eismo taisykles.
Gynyba taip pat leido prokurorams pratęsti vairuotojos sulaikymą 60 dienų.
Spalio 18 dieną Charkove visureigį „Lexus“ vairavusi O.Zaiceva pralėkė per raudoną šviesoforo signalą ir trenkėsi į 49-erių G.Dronovo vairuojamą „Volkswagen Tuareg“.
Po susidūrimo „Lexus“ užšoko ant šaligatvio ir nutrenkė net 11 juo ėjusių žmonių. Penki iš jų žuvo vietoje, o dar viena moteris mirė ligoninėje nuo patirtų sužeidimų.
Teismas leido tyrimo metu suimti abiejų automobilių vairuotojus.
Toks sprendimas priimtas esą dėl to, kad, teismo manymu, G.Dronovas gali daryti spaudimą įvykio liudininkams arba bandyti išvykti iš Ukrainos.
Policija mano, kad jis pažeidė Kelių eismo taisykles, kai sustojo už šviesoforo, važiavo degant geltonai šviesai, prieš pradėdamas važiuoti neįsitikino, kad atlikti manevrą saugu.
O.Zaicevos, kuri ne kartą ir ne du yra pažeidusi kelių eismo taisykles, įtėvis verslininkas Vasilijus Zaicevas pasiūlė kompensaciją aukų ir sužeistųjų artimiesiems.
Oligarchui tai gali kainuoti daugiau nei 1 mln. eurų. Kai kurie mano, kad jis taip bando padėti savo įdukrai išvengti bausmės. Ukrainoje oligarchai, įtakingi asmenys ir jų artimieji dažnai išvengia teisingumo, kai sukelia avarijas. Išsisukti padeda tiek kyšiai, tiek pažintys.
Daugelis, įskaitant kai kuriuos Ukrainos politikus, nuogąstauja, kad G.Dronovas gali tapti atpirkimo ožiu, visą kaltę suvers jam.