Danų menininkų kolektyvo kūrinys „Kankinių muziejus“ apima 20 žmonių, kurie per visą istoriją „mirė dėl savo įsitikinimų“, nuotraukas su trumpomis biografijomis.
Parodoje taip pat galima pamatyti Prancūzijos teroristą Ismaelį Omarą Mostefai, kuris buvo vienas iš trijų savižudžių, 2015-ųjų lapkritį puolusių Paryžiaus koncertų salę „Bataclan“ ir nužudžiusių 90 žmonių. Šalia jo demonstruojamas ir šios koncertų salės bilietas.
Savaitę Berlyne rodoma instaliacija, sukurta menininkų grupės „The Other Eye of the Tiger“ („Kita tigro akis“), sukėlė pasipiktinimą Vokietijos ir Prancūzijos spaudoje, taip pat socialiniuose tinkluose.
Prancūzijos ambasada Berlyne išplatino smerkiantį pranešimą.
„Nors ir laikomės įsitikinimo, kad menininkų laisvė turi būti ginama, griežtai smerkiame kankinystės ir terorizmo palyginimą“, – skelbė ambasada.
Tačiau menininkai gynė savo teisę į parodą, aiškindami, kad jie smerkia bet kokį smurtą ar terorą ir tik norėjo plačiau pasižiūrėti į terminą „kankinys“.
„Visi kankiniai instaliacijoje tapo kankiniais valstybės, religijos arba organizacijos paliepimu. Mes nė vieno iš jų nepavertėme kankiniais“, – teigė kolektyvas.
Berlyno savivaldybė, kurioje vyksta paroda, atsiribojo nuo menininkų projekto, teigė jo neremianti ir neteikusi jokios paramos.
Ankstesnė „Kankinių muziejaus“ versija pernai buvo parodyta Kopenhagoje, kur taip pat sulaukė daug kritikos.