Rusijos propagandos mašina nesuveikė: filmu nesudomino netgi gudraudami

2017 m. spalio 16 d. 16:47
„Radio Free Europe“ ir „Lietuvos rytas“ inf.
Rusijos gynybos ministerija vylėsi, kad jos remiamas filmas apie Krymo aneksiją bus sėkmingas. Tačiau nors Kremliaus rėmėjai liaupsina juostą, ją į šuns dienas išdėjo kritikai, o kino salės tuščios.
Daugiau nuotraukų (4)
Ukrainoje nepageidaujamu asmeniu laikomo Aleksejaus Pimanovo režisuotame filme „Krymas“ pasakojama meilės istorija, kuri rutuliojosi 2014 metais, kai Rusija aneksavo šį pusiasalį.
Su Rusijos valdžia ryšių turintys žurnalistai toliau aiškina, jog juosta finansiškai sėkminga, o filmas esą toks geras, kad visi, kas netingi, puola jo nelegaliai žiūrėti internete.
Tačiau nepriklausomi kritikai ir internautai piešia visiškai kitokį paveikslą – kino juostą rodantys kino teatrai skaičiuoja nuostolius.
Iškart po filmo premjeros rugsėjo 27 dieną pasklido kalbų, esą Kremliui pavaldūs programišiai įsilaužė į populiarią Rusijos filmų įvertinimų svetainę, kad dirbtinai pagerintų atsiliepimus apie „Krymą“.
Anot jos, svetainę prižiūrinčiai komandai teko trinti tūkstančius netikrų įvertinimų, kurie dirbtinai pakėlė „Krymo“ įvertinimą iki 6,2 balo iš 10. Filmas „KinoPoisk“ vertinamas beveik 2,5 balo ir patenka į svetainėje skelbiamų 10 nepopuliariausių juostų sąrašą.
Žinoma svetainė IMDb filmui skiria 1,3 balo iš 10 įvertinimą. Nepriklausomi Rusijos naujienų portalai pranešė, kad „Krymas“ rodomas tuščiose kino salėse.
Pavyzdžiui, spalio 3-iąją Sankt Peterburge kai kuriuose kino teatruose neparduota nė vieno bilieto. Tą dieną daugiausia bilietų į „Krymą“ pardavęs kino teatras pritraukė vos 50 žiūrovų į 250 vietų salę.
Bet Kremliaus ruporai transliuoja kitas žinias. „RIA Novosti“ praėjusią savaitę skelbė, kad „Krymas“ uždirbo 160 mln. rublių (2,3 mln. eurų).
O Gynybos ministerijos televizijos kanale „Zvezda“ filmas išgirtas, esą daroma daug piratinių jo kopijų, o tai – įrodymas, kad filmas sulaukė sėkmės.
Rusijos nepriklausomos žiniasklaidos priemonės pranešė, kad mintis sukurti filmą apie Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksiją kilo gynybos ministrui Sergejui Šoigu.
Internete daugelis žmonių piktinosi, kad filmas „Krymas“ – įvykius iškraipanti Kremliaus propaganda.
„Filmas tragiškas! Kokia nesąmonė. Vėl plaunamos smegenys. Aš iš Krymo, niekas nebuvo laimingas, visi bijojo, slėpėsi namuose ir meldėsi, kad neprasidėtų karas“, – piktinosi Elvyra. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.