Migrantai įstrigo laive: jų priimti nenori nė viena šalis

2017 m. rugsėjo 16 d. 21:48
„Lietuvos rytas“ ir „The Guardian“ inf.
Dvylika migrantų iš Šiaurės Afrikos pateko į padėtį be išeities – septynias savaites jie priversti plaukioti laive be galimybės išsilaipinti. Juos į savo teritoriją įsileisti atsisakė jau kelios valstybės.
Daugiau nuotraukų (1)
Laivas, plaukiojantis maršrutu nuo Stambulo iki Odesos, yra priverstas plukdyti nekviestus svečius. Turkijoje į Danijai priklausantį laivą prasmukę migrantai iš Šiaurės Afrikos dabar nepageidaujami nė vienoje šalyje.
Priimti juos atsisakė tiek Turkija, tiek Ukraina. Todėl 12 vyrų priversti dienas leisti keturiose kajutėse.
Dabar vyrai laikomi uždaryti laivo kabinose, nes ėmė grasinti iššokti iš laivo.
„Vyrai grasino imtis smurto, agresijos. Sakė iššoksiantys per bortą, todėl neturėjome kitos išeities – privalėjome juos uždaryti kajutėse“, – aiškino Danijos laivų kompanijos DFDS atstovas.
Kompanija pasamdė apsaugą iš Turkijos, kad prižiūrėtų nekviestus svečius. Nuspręsta taip pat pasikviesti Jungtinių Tautų atstovus pasikalbėti su vyrais, kurių mažiausiai šeši greičiausiai yra iš Maroko, o keturi – iš Alžyro.
Derybos taip pat pradėtos ir su Vilniumi, nes laivas plaukioja su Lietuvos vėliava – DFDS yra Klaipėdoje registruota įmonė.
Bet Lietuva pareiškė nesvarstanti galimybės įsileisti migrantus į savo teritoriją.
„Ši problema galėtų būti išspręsta. Viskas, ko reikia, – greitas Ankaros ir Kijevo sprendimas“, – žiniasklaidai tikino šaltinis Danijos užsienio reikalų ministerijoje.
Tuo metu Ukrainos sienos apsaugos tarnybos atstovas tvirtino, kad nelegalūs migrantai iš tiesų norėjo iš Turkijos plaukti į Rumuniją, tačiau įlipo ne į tą laivą ir atsidūrė prie Ukrainos krantų. Tačiau Kijevas atsisako juos priimti, nes vyrai neturi jokių asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų.
„Problema ta, kad Turkija nenori šių žmonių priimti, nors būtent ji tai ir turėtų padaryti. Į laivą migrantai įlipo Turkijoje, todėl tai yra Ankaros atsakomybė“, – kalbėjo Ukrainos atstovas, remdamasis tarptautiniu susitarimu, pagal kurį tokiais atvejais nelegaliais migrantais turi pasirūpinti ta šalis, iš kurios jie išplaukė.
Savo ruožtu Turkijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad šis atvejis yra žinomas visoms atsakingoms institucijoms ir jos stebi padėtį.
DFDS kompanija įtaria, kad nekviesti svečiai į laivą prasmuko įlipę į priekabą, kuri buvo pakrauta į laivą.
Kompanija teigė, kad dabar geriausia būtų Ukrainai ir Turkijai rasti problemos sprendimą ir priimti migrantus arba tiksliai nustatyti jų kilmę tam, kad jie galėtų būti išsiųsti namo.
„Visiškai nepriimtina, kad mes turime su tuo tvarkytis.
Tai turi spręsti pasienio kontrolės tarnybos, ne privati įmonė“, – kalbėjo DFDS atstovai. („The Guardian“, LR)
laivasmigrantaiŠiaurės Afrika
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.