Priėmus šį sprendimą bus panaikintas eksprezidento Baracko Obamos priimtas draudimas vykdyti tokius sandorius. Per 25 metus tokiems pirkimams buvo išleista 5,4 mlrd. dolerių.
Pasak pareigūnų, susipažinusių su situacija, D.Trumpas ruošiasi atnaujinti karinės įrangos perdavimą policijos pajėgoms. Tai yra dar viena žinutė, kuria respublikonas nori įrodyti esąs „teisėtvarkos“ prezidentas.
Kritikai savo ruožtu tvirtina, kad tokia įranga kaip durtuvai, minosvaidžiai ir bepilotės skraidyklės sukėlė įtampą tarp policijos ir visuomenės ir lėmė tikras ginklavimosi varžybas šalies gatvėse.
Tačiau tokio sprendimo šalininkai sako, kad ši įranga padeda policijai geriau užtikrinti visuomenės saugumą. Be to, pasak jų, tai yra geras būdas panaudoti perteklines kariuomenės atsargas.
2015-ųjų gegužę tuometis prezidentas B.Obama pasirašė vykdomąjį įsaką, kuriuo uždraudė perduoti kariuomenės įrangą policijai. Tokį sprendimą jis priėmė kilus pasipiktinimui dėl šiurkščių policijos veiksmų malšinant didžiulius protestus Baltimorės ir Fergusonos miestuose.
„Kartais teisėsaugos reakcija į tuos protestus būdavo vadinama „karinio stiliaus“ operaciją“, – teigiama B.Obamos administracijos parengtoje ataskaitoje.
Visuomenėje kilo pasipiktinimas, kad „teisėsaugos pareigūnai važinėjo šarvuotais automobiliais, dėvėjo uniformas, dažnai siejamas su kariuomene, ir turėjo karinių ginklų“.
Praėjus aštuoniems mėnesiams po šių neramumų vyriausybė pradėjo uždraustų daiktų susigrąžinimą iš policijos.
JAV teisės aktai numato, kad policija letalinius ginklus gali panaudoti tik tuo atveju, jeigu įtariamasis kelia realia grėsmę pareigūnui arba visuomenei.
Po B.Obamos priimtų reformų policija itin išskirtinėmis aplinkybėmis dar galėdavo naudotis šarvuotaisiais automobiliais, visureigiais „Humvee“, bepilotėmis skraidyklėmis ir lazdomis riaušininkams tramdyti.
Generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas teigė, kad D.Trumpas „daro viską, ką gali, kad atkurtų teisingumą, tvarką ir paramą mūsų policijai visoje Amerikoje“.
Savo ruožtu senatorius respublikonas Randas Paulas sakė, kad „mūsų teisėsaugos militarizavimas yra precedento neturintis vyriausybės valdžios išplėtimas šioje srityje“.