„Turkijos vyriausybė privalo, nedelsiant ir tiesiogiai, suprasti, kad Vokietijos vyriausybė yra pasipiktinusi ir nesupranta tokių veiksmų, bei išgirsti Vokietijos neabejotinus lūkesčius dėl Peterio Steudtnerio. Viskas turi vykti be diplomatinių vingrybių“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Martinas Schaeferis.
Ambasadoriui buvo „labai aiškiai pasakyta“, kad P.Steudtnerio ir penkių kitų aktyvistų sulaikymas, tarp jų ir „Amnesty International“ direktorius Turkijoje, „nesuprantamas“ ir „nepriimtinas“.
Berlynas pareikalavo „nedelsiant paleisti“ P.Steudtnerį ir leisti jam naudotis konsuline pagalba.
Turkijos vyriausybės atstovas sakė „šią žinutę skubiai perduosiantis“ Ankarai.
Turkijos teismas antradienį sulaikė šešis žmogaus teisių aktyvistus, tarp kurių buvo ir „Amnesty International“ direktorius Turkijoje, dėl tariamos pagalbos „teroristinei“ grupuotei, pasak M.Schaeferio tai yra „absurdas“.
Kanclerė Angela Merkel griežtai pareiškė, kad šešių aktyvistų sulaikymas „nepagrįstas“ ir įsipareigojo „ginti P.Steudtnerį visais įmanomais būdais“.
Vokietijos Užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis pertrauks savo vasaros atostogas ir grįš į Berlyną dėl „ryškios Turkijos veiksmų eskalacijos“ ir, kad galėtų nuspręsti kokių „toliau veiksmų“ reikėtų imtis, pranešė M.Schaeferis.
Santykiai tarp Turkijos ir Vokietijos, kur gyvena apie tris milijonus etninių Turkų, įtempti, ypač po prieš metus įvykusio nesėkmingo pučo prieš Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.
Berlynas išreiškė didelį susirūpinimą dėl masinių suėmimų ir įtariamų pučo sąmokslininkų atleidimų, bei daugelio kitų nesutarimų dėl civilinių teisių.
Vienas toks ginčas susijęs su Denizu Yuceliu, vokiečių-turkų kilmės žurnalistu, dirbančiu laikraščiui „Die Welt“, jis šiais metais Turkijoje apkaltintas sąsajomis su terorizmu.