62-ejų metų Gražina Beržinskienė teigė šeštadienį kaip tik ėjusi pro Londono tiltą, ant kurio užpuolikas vakare autobusiuku rėžėsi į žmones, o vėliau ėmė juos badyti. Per išpuolį žuvo 7 žmonės, dar 48 buvo sužeisti.
„Kaip visada, žmonių čia buvo labai daug. Mačiau daug policijos patrulių – ir ginkluotų, ir raitų. Tačiau nelaimė vis tiek įvyko. Regis, to numatyti ir išvengti beveik neįmanoma“, – teigė jau septynerius metus Jungtinėje Karalystėje gyvenanti lietuvė.
G.Beržinskienė iš savo žygio pėsčiomis į namus antrojoje Londono zonoje, kurioje gyvena pastaruosius keletą metų, grįžo apie pusę devynių vakaro.
Ankstų sekmadienio rytą ji pabudo nuo policijos ir greitosios pagalbos automobilių gaudesio bei sraigtasparnių ūžimo danguje.
„Iš karto pagalvojau, kad nutiko kažkas rimto. Iš Lietuvos paskambino sūnus ir pranešė liūdnas žinias“, – pasakojo moteris.
Tiesa, G.Beržinskienė teigė net ir po išpuolio nebijanti vaikščioti Londono gatvėmis, neketinanti kažkaip ypatingai saugotis.
Emigrantė kiekvieną savaitgalį pėstute keliauja į centrinį Londoną. Moteris nori aplankyti visas dešimt paslaptingiausių Londono vietų, išvardintų viename lietuvių laikraštyje.
47-erių Diana Vaičiūnienė teigė nerimaujanti dėl to, kaip rytoj reikės eiti į darbą viename Sityje įsikūrusiame biure, kur moteris ruošia užkandžius susirinkimams.
„Pakeliui į darbą man nereikia kirsti Londono tilto, tačiau tokias žinias išgirsti yra kraupu, gaila žmonių. Aš irgi nesu apsaugota. Rytoj reikės keltis, važiuoti traukiniu, eiti gatvėmis ir dairytis. Kito pasirinkimo nėra“, – pripažino 15 metų Londone dirbanti lietuvė.
Tiesa, D.Vaičiūnienei vis dažniau kyla mintys ieškoti darbo arčiau namų, Vakarų Londone: „Tai būtų ir pigiau, ir saugiau.“
Savo pavardės nurodyti nenorėjęs Vakarų Londone gyvenantis Valerijus teigė, kad gyvena vakarinėje miesto dalyje, todėl išpuolio pats nematė.
„Centrinis Londonas yra labai didelis, todėl, jeigu kas nors atsitinka, dažniausiai apie tai sužinome iš televizijos ar interneto. Tiesa, vakar vakare kaip tik važiavau metro pro Londono tilto stotį, bet šiek tiek anksčiau nei įvyko ataka“, – teigė pašnekovas.
Anot lietuvio, jo tautiečiai šiame rajone negyvena, nes jis labai brangus ir čia daugiau įsikūrusios verslo įmonės: „Čia iš viso mažai kas gyvena, dauguma žmonių yra turistai.“
Valerijus tikino, kad teroro atakos jam didelės įtakos nedaro.
„Jaučiuosi puikiai. Ar Lietuvoje, ar kitur nieko nevyksta? Nieko nenužudo? Juk visur vyksta tie patys dalykai“, – pripažino vyras.