„Oskarų“ ceremonijoje – atviri dūriai JAV prezidentui Donaldui Trumpui

2017 m. vasario 27 d. 09:17
Sekmadienio vakarą Los Andžele vykusioje „Oskarų“ ceremonijoje netrūko ir politinių gaidų. Kaip ir tikėtasi, renginio vedėjas Jimmy Kimmelas ir apdovanojimų laureatai neslėpė kritikos Baltiesiems rūmams.
Daugiau nuotraukų (7)
Jau anksčiau pačiu politiškiausiu „Oskarų“ vakaru vadintame renginyje buvo nuolat kalbama apie JAV prezidento Donaldo Trumpo siekius apriboti imigraciją ir nepavykusį bandymą sustabdyti pabėgėlių priėmimo programą.
J.Kimmelis savo monologą ceremonijos pradžioje pradėjo prašydamas amerikiečius išsaugoti vienybę ir neleisti politinėms pažiūroms supriešinti žmonių, o vėliau ir juokavo.
„Noriu padėkoti prezidentui. Atsimenate, pernai atrodė, kad „Oskarai“ yra rasistiški?“ – praėjusių metų skandalą, kai visi svarbiausiose kategorijose nominuoti aktoriai buvo tik baltaodžiai.
Vedėjas juokėsi, kad „Oskarų“ ceremonija yra transliuojama 225 šalyse, kurios dabar nekenčia JAV, ir pagerbė aktorę Meryl Streep, kurią D.Trumpas už kritiką per Auksinių gaublių ceremoniją išvadino „labiausiai pervertinta aktore“.
„Praėjo jau dvi valandos nuo renginio pradžios, o D.Trumpas dar nieko neparašė „Twitter“ – pastebėjo J.Kimmelas ir savo telefone parašė žinutę JAV prezidentui bei perdavė linkėjimus nuo M.Streep.
Anksčiau D.Trumpas aktyviai komentuodavo „Oskarų“ ceremonijas, bet šiemet iš anksto pranešė, kad bus pernelyg užsiėmęs gubernatorių priėmimu Vašingtone, kad galėtų stebėti renginį.
Laimėtojai taip pat nevengė dūrių Baltiesiems rūmams.
„Aš atvykau iš Italijos. Skiriu šią pergalę visiems imigrantams“, – kalbėjo už geriausią grimą filmui „Savižudžių būrys“ („Suicide Squad“) pelnęs Alessandro Bertolazzi.
JAV kino mokslo ir meno akademijos, kurios nariai renka „Oskarų“ laimėtojus, prezidentė Cheryl Boone-Isaacs priminė, kad menas neturi sienų.
„Kaip meksikietis, lotynų amerikietis, migrantas darbininkas – ir kaip žmogus – esu prieš bet kokią sieną, kuri mus skirtų“, – į D.Trumpo pažadą atskirti JAV ir Meksiką aukšta siena atsakė aktorius Gaelis Garcia Bernalis.
Vienas iš „Oskaru“ apdovanoto animacinio filmo „Zootropolis“ („Zootopia“) režisierių Richas Howardas teigė, kad jo kūrinys įkūnijo toleranciją, kuri yra galingesnė už kitoniškumo baimę.
Keli nominantai segėjo žydrus kaspinus, kurie simbolizavo Amerikos pilietinių laisvių sąjungą, stojusią į kovą su keliais prezidento vykdomaisiais įsakais.
Už geriausią užsienio filmą „Komivojažierius“ („The Salesman“) apdovanotas Irano režisierius Asgharas Farhadi boikotavo renginį, nes pagal sausio pabaigoje įvestą ir vėliau atšauktą D.Trumpo įsaką jam kaip Irano piliečiui buvo uždrausta atvykti į JAV.
Išplatintame pranešime režisierius imigracijos draudimą pavadino nežmonišku ir sulaukė gausių plojimų.
Likus kelioms valandoms iki ceremonijos įrašytame vaizdo klipe jis paragino 10 tūkst. žmonių susirinkti į jo filmo peržiūrą Londono Trafalgaro aikštėje ir taip „pasipriešinti fašizmui ir laimėti prieš ekstremizmą“.
Dokumentinis filmas apie Sirijos pilietinės gynybos gelbėtojus „Baltieji šalmai“ („White Helmets“) taip pat laimėjo „Oskarą“, nors filmo operatorius Khaledas Khateebas buvo neįleistas į JAV.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.