Šiauriniame Hoseimos mieste policija penktadienį konfiskavo ir išmetė Mouhcine'o Fikri sužvejotas kardžuves, kurių šiuo metų laiku jam nebuvo galima gaudyti.
Siekdamas išgelbėti žuvį M.Fikri šoko paskui ją į šiukšliavežį, kur buvo mirtinai sutraiškytas.
Žvejo žūtis sukėlė pasipiktinimą policijos darbu socialiniuose tinkluose ir paskatino siūlymus protestuoti. Sekmadienį M.Fikri laidotuvėse Hoseimoje taip pat pasirodė gausi minia.
Tūkstančiai demonstrantų susirinko sostinėje Rabate ir kituose miestuose. Valdžios atstovai tikino, kad pareigūnai negali būti kaltinami dėl M.Fikri mirties, tačiau dėl šio klausimo sukilo ir dalis politinių jėgų.
Žvejo mirtis ir po jos kilęs sąmyšis primena 2010 metų įvykius Tunise, kai turgaus prekeivis Mohamedas Bouazizi susidegino, kai policija konfiskavo jo prekes.
Tunisietis šalyje tapo kovos su bedarbyste, policijos žiaurumu, korupcija ir autoritarine valdžia simboliu, o protestai dėl jo mirties greitai išaugo į visą regioną apėmusį Arabų pavasario judėjimą.
„Žmonėms viskas tikrai atsibodo, nebegalime tylėti“, – teigė Rabate prie parlamento pastato protestuojantis kairiojo judėjimo vadovas Abdella Lafnatsa.
Jo teigimu, pastaraisiais metais nepamatuotas policijos smurtas pražudė nemažai studentų, darbininkų ir aktyvistų.
„Tai kas įvyko Hoseimoje, nebegali vykti 2016-aisiais. Mūsų seneliams toks žmonių žudymas policijos rankomis gal ir buvo įprastas, tačiau mes prie to negalime priprasti“, – teigė technologijos projektų vadovas Rachidas Hilali.