Žurnalisto vairuojamas automobilis, kuriame buvo detonuotas užtaisas, sprogo Bohdano Chmelnyckio ir Ivano Franko gatvių sankryžoje, priešais greitojo maisto restoraną „McDonald's“.
Policija kvalifikuoja tai kaip nužudymą, nes mašinoje buvo rastas sprogstamasis užtaisas.
Transporto priemonė, kurioje buvo bomba, priklausė laikraščio „Ukrainska pravda“ vadovei ir P.Šeremeto darbdavei bei žmonai Olenai Pritulai, tačiau jos mašinoje nebuvo.
Į įvykio vietą atvyko policijos ekipažai. P.Šeremetas pastaruosius penkerius metus gyveno Kijeve ir dirbo radijo stoties „Radio Vesti“ žinių laidos vedėju. Rytą, kai įvyko sprogimas, vyras vyko į darbą vesti savo laidos.
Iš Baltarusijos kilęs P.Šeremetas buvo ten įkalintas 1997-aisiais: paskutinis lašas, perpildęs Baltarusijos valdžios kantrybės taurę, buvo reportažas apie Lietuvos pasienį, kur buvo pasakojama, kaip lengva jį kirsti gabenant kontrabandą. Išėjęs iš kalėjimo P.Šeremetas išvyko už Baltarusijos ribų.
Kurį laiką jis dirbo Rusijoje televizijos laidos vedėju, o į Kijevą persikėlė maždaug prieš penkerius metus. Jis buvo rytinės radijo „Vesti“ laidos vedėjas. P.Šeremetas buvo pakeliui iš namų į darbą, kai žuvo per sprogimą.
Žurnalistas ypač kritikavo Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos siekį cenzūruoti prieštaringai vertinamas nuomones.
Dienraštis „The New York Times“ P.Šeremetą apibūdino kaip žurnalistą, kuris „buvo rakštis prezidento A.Lukašenkos pašonėje“.
1999-aisiais P.Šeremetas gavo tarptautinį žiniasklaidos laisvės apdovanojimą, o 2002 metais buvo apdovanotas saugumo organizacijos ir bendradarbiavimo Europoje prizu už žurnalistiką bei demokratiją.
P.Šeremetas buvo itin gerbiamas Ukrainos žurnalistų bendruomenės. Ji dabar gedi dėl šios netekties.
„Tai – baisu. Šiandien mums labai liūdna“, – kalbėjo Ukrainos parlamento narys ir buvęs „Ukrainska Pravda“ reporteris Mustafa Nayyemas.
P.Šeremeto kolegos mano, kad tai buvo susidorojimas su žurnalistu, kuris nebijojo kritikuoti valdžios atstovų – tiek gimtosios Baltarusijos, tiek Rusijos.
„Policininkai, kurie nuvyko į įvykio vietą, man pasakė, kad P.Šeremetas žuvo per sprogimą. Tai nužudymas, – sakė Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lutsenko. – Aš darysiu viską, ką galėsiu, kad kartu su kolegomis atskleisčiau šį nusikaltimą.“
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad liepė saugumo pareigūnams „iš karto ištirti šį nusikaltimą“, ir tvirtino, kad „kaltininkai privalo būti nubausti“.
P.Šeremeto draugai atskleidė, kad jį ir jo žmoną Oleną Pritulą tariamai šnipinėjo nežinomi žmonės.
P.Šeremeto laidotuvės įvyks Minske, Baltarusijoje.
Užsienio reikalų ministras Linas
Linkevičius sako esąs šokiruotas dėl Ukrainoje dirbusio
žurnalisto Pavelo Šeremeto žūties ir linki teisėsaugai
kruopščiai atlikti tyrimą dėl jo mirties aplinkybių.
„Kai žūva žurnalistas, ypač tas, kuris rašo aštriomis
temomis, tai visada kelią nerimą. Esame visi šokiruoti to įvykio
ir tikimės, kad bus kruopščiai, skaidriai ir efektyviai ištirtas
šis įvykis“, – BNS trečiadienį sakė ministras.
L.Linkevičius teigė, kad Lietuva stengėsi užmegzti kontaktą
su P.Šeremetu, kvietė jį į šalyje vykusį rusų intelektualų
forumą.
Pasak ministro, šis žurnalistas galėjo reikšmingai prisidėti
prie kovos su Rusijos propaganda.
„Aš manau, kad jis buvo svarbus visam demokratiniam pasauliui,
to regiono rusakalbei žiniasklaidai“, – kalbėjo L.Linkevičius.