Nuo dešimtojo dešimtmečio pabaigos Rusijos politikos klounu vadinamas V.Žirinovskis jau seniai laido absurdiškiausių kaltinimų strėles į visus, kuriems Kremlius pats neišdrįsta grasinti.
Rusijos Liberalų demokratų partijos vadovas nuolat pateikia keisčiausius pasiūlymus, ką dar gali nuveikti Maskva. Deja, daugelis jų jau beveik tapo ir oficialios Kremliaus politikos dalimi, rašo „Radio Free Europe“.
Vienas iš labiausiai pamėgtų V.Žirinovskio taikinių visada buvo Baltijos šalys. Politikas yra skatinęs Rusiją virš šių valstybių išpilti radioaktyvias atliekas, siūlė jas okupuoti, o pernai paragino Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengti referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos.
V.Žirinovskio įsitikinimu, Baltijos šalių gyventojai su džiaugsmu „sugrįžtų į Rusiją“, nes esą Maskva apleido valstybes, kai 1991 metais pripažino jų nepriklausomybę.
„Jie niekada nenorėjo gyventi nepriklausomose valstybėse, jie buvo ir toliau norėtų likti SSRS piliečiais“, – aiškino rusas.
Jo tirados pakvipo dar grėsmingesne retorika, kai Rusijos prokuratūra, reaguodama į valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ prašymą, įvertino Baltijos šalių nepriklausomybės pripažinimo teisėtumą ir nusprendė, kad jis buvo klaidingas.
Tada V.Žirinovskis pradėjo svaidytis prognozėmis, kad jau 2016 metais virš Vilniaus, Rygos ir Talino plevėsuos Rusijos vėliavos.
2014 metų balandį, kai Rytų Ukrainoje prasidėjo ginkluotas konfliktas tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų, politikas kreipėsi į Valstybės Dumą apsirengęs karine uniforma ir pareiškė, kad naujoji provakarietiška Kijevo valdžia yra chunta.
Po keturių mėnesių V.Žirinovskis dar paragino prezidentą Vladimirą Putiną imtis griežtesnių veiksmų, o jeigu Vakarai tam priešintųsi – kartu ir išnaikinti Lenkiją bei Baltijos šalis.
Septyniasdešimtmetis politikas kartą teigė svajojantis, kad vieną dieną Rusijos kariai galės nusiplauti savo batus šiltose Indijos vandenyno bangose.
Regis, kad ši jo svajonė priartėjo prie išsipildymo. Kovą Rusijos Ramiojo vandenyno flotilė nusiuntė savo laivus neoficialiems vizitams į penkias skirtingas Azijos šalis.
Tokiu būdu buvo atnaujintos tolimos Rusijos laivyno kelionės jūra. Flotilės atstovas Romanas Martovas aiškino, kad šios misijos tikslas buvo užtikrinti Rusijos laivyno matomumą ir pademonstruoti šalies vėliavą Ramiajame ir Indijos vandenynuose.
2008 metais kandidatuodamas į prezidento postą Valstybės Dūmos narys pasižadėjo vos tapęs šalies vadovu uždaryti Rusijos sienas.
„Jeigu manote, kad tai policinės valstybės veiksmai, būkite ramūs. Aš tikrai to imsiuosi“, – aiškino
V.Žirinovskis.
Nors tuo metu į politiko teiginius buvo numota ranka, dabar jo pažadai beveik įgyvendinami vis labiau izoliacionistinę politiką pasirinkusioje Rusijoje.
Nuo to laiko Maskva spėjo uždrausti dalies Vakaruose pagamintų maisto produktų importą, uždraudė rusams vykti į mėgstamus Turkijos kurortus, o Federalinio saugumo tarnybos darbuotojams, policininkams, gaisrininkams ir kitiems pareigūnams iš viso uždraudė išvažiuoti iš šalies.
Kai 2006 metais pasaulį gąsdino paukščių gripas, V.Žirinovskis pasiūlė paprastą išeitį: iš Sočio į Krymą pasiųsti karius ir išžudyti visus paukščius.
„Ši jų giesmelė turi būti nutildyta. Tai ne pokštas“, – kalbėjo politikas.
Tiesa, praėjus aštuoneriems metams, Maskva pasinaudojo V.Žirinovskio pasiūlymu. Tik į Krymą įvedė ne ornitologus, o savo karius ir aneksavo pusiasalį.