Keisti premjerų pasisakymai visą pasaulį verčia kraipyti galvas

2016 m. gegužės 3 d. 20:20
Lietuviai kartais burba dėl politikų, kurių mįslingi pasisakymai kartais sukelia daug juoko, tikindami, kad keistesnių asmenų valdžios postuose niekur kitur nėra.
Daugiau nuotraukų (10)
Tačiau lietuviai čia ne išimtis – kai kurių užsienio valstybių premjerų teiginiai tų šalių piliečius verčia griebtis už galvos.
Kai kuriais atvejais dažnas nuomonės keitimas atrodo net ir menka nuodėmė. Ypač, kai keisti pareiškimai ne šiaip erzina, o dar ir įžeidžia nemažą rinkėjų dalį.
Katalonijos klausimas – per sudėtingas
Vienas iš labiausiai pajuokiamų premjerų – Ispanijos vyriausybės vadovo pareigas einantis Mario Rajoy.
Šiuo metu korupcijos skandalo krečiama jo Liaudies partija, bet politikas į tai numoja ranka.
„Partijoje, kaip ir visoje Ispanijoje, yra labai daug sąžiningų žmonių. O kitose šalyse korupcija didesnė. Arba mažesnė“, – svarstė M.Rajoy.
Dar daugiau problemų politikui iškyla tada, kai kalba pasisuka apie katalonus, kurie šiuo metu kovoja dėl galimybės atsiskirti nuo Madrido valdžios.
Nors Liaudies partijos lyderiai jau seniai mėgina Kataloniją išlaikyti Ispanijoje grasindami, kad tapusi nepriklausoma valstybe ši būtų išmesta iš Europos Sąjungos, M.Rajoy tai – didelė mįslė.
Praėjusį rugsėjį jis žurnalistui per interviu prisipažino nežinantis, koks likimas lauktų katalonų ir ar jie netektų Ispanijos pilietybės, o dėl to, ar jie prarastų europietiškąją, pats pasiteiravo reporterio.
„Teisės aktai yra labai aiškūs. Taip, kaip stiklinė yra stiklinė, o lėkštė yra lėkštė“, – už tokį ne itin intelektualų palyginimą kalbėdamas apie Kataloniją politikas taip pat susilaukė pajuokų.
M.Rajoy ispanus privertė kvatotis į Deputatų Rūmus kreipėsi žodžiais: „Pone ministre pirmininke, deputatės ir deputatai.“
Regis, kad pats politikas buvo pamiršęs, kad ministro pirmininko pareigas eina jis pats.
Stebėjosi moterų sugebėjimais
Indijos premjeras Narendra Modi per poste praleistus beveik dvejus metus taip pat spėjo pasižymėti juokingais pareiškimais.
Antai viešėdamas Bangladeše, 65 metų politikas mėgino pagirti ministrę pirmininkę Sheikh Hasiną, tačiau komplimentas nuskambėjo labai įžeidžiai.
N.Modi pagyrė, kad S.Hasina puikiai tvarkosi su užduotimi kovoti prieš terorizmą, „nors ir yra moteris“.
Šie Indijos politiko žodžiai paskatino socialiniame tinkle „Twitter“ plintančią žymę #DespiteBeingAWoman („Nors ir esu moteris“), kurią bangladešietės naudojo norėdamos pasišaipyti iš N.Modi.
„Atsikėliau, nusiprausiau po dušu, papusryčiavau, perėjau gatvę ir laiku atėjau į darbą. Visai viena – nors ir esu moteris“, – tyčiojosi internautės.
Tikino, kad JAV – vieni žudikai
Buvęs Japonijos premjeras Yoshiro Mori taip pat pagarsėjo dėl keistų pareiškimų , kurie sukėlė rinkėjų pasipiktinimą. 2000-2001 metais ministro pirmininko pareigas ėjęs politikas spėjo įžeisti tiek japonus, tiek amerikiečius.
Y.Mori savo kadencijos pradžioje pajuokavo apie savo 1969 metais vykdytą parlamento rinkimų kampaniją, per kurią vyko susitikti su kaimo vietovių gyventojais.
„Kai sveikinausi su ūkininkais iš savo automobilio, jie visi traukėsi atgal į savo namus. Jaučiausi lyg turėčiau AIDS“, – šis premjero pokštas tautiečiams nepasirodė juokingas.
O paklaustas apie tai, kaip išmušus 2000 metų pirmajai valandai gali kilti problemų su kompiuteriais visame pasaulyje, jis kirto JAV: „Kai dings elektra, ten į gatves išlįs visi žudikai. Tai tiesiog tokia visuomenė.“
Kai žurnalistas pasiteiravo Y.Mori, ką politikas mano apie vieną laikraščio atliktą apklausą, kuri parodė, kad maždaug pusė rinkėjų dar nėra apsisprendę, už ką balsuoti rinkimuose, jis pasiūlė jiems rinkimų dieną paprasčiausiai nelipti iš lovos.
O susitikęs su tuometiniu Jungtinės Karalystės premjeru Tony Blairu Y.Mori jam atskleidė, kad 1997 metais Japonijos vyriausybė buvo sukurpusi slaptą planą, pagal kurį japonai, kuriuos galimai pagrobė Šiaurės Korėja, tyčia buvo „atrandami“ kitose vietose, taip siekiant normalizuoti santykius tarp Pchenjano ir Tokijaus.
Tokie pareiškimai papiktino Japonijos užsienio reikalų ministeriją ir privertė konservatyvesnę Liberalų demokratų partijos šaką reikalauti premjero atsistatydinimo.
Lygino su naciais
Buvęs Australijos ministras pirmininkas Tony Abbottas negalėjo pasigirti dideliu populiarumu, o jo nusišnekėjimai privertė dalį rinkėjų suabejoti, ar politikas gali valdyti šiai šaliai.
Anksčiau stipriausia Liberalų politikių puse įvardijęs patrauklumą premjeras 2014 metais pasidžiaugė, kad panaikintas mokestis didžiausiems Australijos oro teršėjams bus teigiamai sutiktas namų šeimininkių.
„Kaip dauguma žino, moterys labiausiai rūpinasi namų biudžetu. Tad sumažintas anglies dvideginio išmetimo mokestis papildys kiekvienos šeimos biudžetą“, – kalbėjo T.Abbottas.
Panašiai politikas kalbėjo dar 2010-aisiais: „Kai Australijos namų šeimininkės lygina rūbus, jos turėtų pamąstyti, kad jeigu jos pirktų šią paslaugą, ji taptų brangesne, o ir jų pačių sąskaitos už elektrą būtų didesnės.“
Pernai T.Abbottui teko atsiprašinėti, kad opozicinės Leiboristų partijos lyderį Billą Shorteną palygino su nacistinės Vokietijos propagandos ministru Josephu Goebbelsu.
Be to, premjeras 10 proc. darbo vietų sumažėjimą gynybos sferoje pavadino „darbų holokaustu“.
Regis, kad australai buvo nepatenkinti net ir tada, kai T.Abbottas neišleisdavo nė garso: politikas dukart atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre, kai susitikime su ūkininkais pasiėmė svogūną ir godžiai jo atsikando tarsi tai būtų obuolys.
premjeraiTony AbbottasNarendra Modi
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.