Lietuvė laiku ištrūko iš metro stoties Briuselyje

2016 m. kovo 22 d. 11:00
Į kruvinų įvykių sūkurį Belgijos sostinėje pateko ir mieste gyvenantys bei dirbantys lietuviai. „Baigiu atsigauti po šoko“, – lrytas.lt teigė Europos Komisijoje dirbanti Ūla Linkutė, kuri išgirdo sprogimą metro stotelėje „Maelbeek“ ir suvokė, kad vos prieš 15 minučių pati iš jos išėjo.
Daugiau nuotraukų (5)
Lietuvė jau buvo sužinojusi apie sprogimus Briuselio oro uoste: „Kaip tik su kolegomis kalbėjomės, kad gali kilti grėsmė metro. Taip ir atsitiko.“ 
Ū.Linkutė jau buvo darbe, kai nugriaudėjo sprogimas. Moteris jį puikiai girdėjo ir netrukus suprato, kad pati ką tik buvo susprogdintoje metro stotyje – „Maelbeek“ išlipa daugelis europinių institucijų darbuotojų.
„Sprogimas buvo labai garsus, tarsi būtų sugriuvęs namas. Sienos tikrai sudrebėjo. Pro mūsų langus paprastai matyti žmonės, išeinantys iš stotelės.
Šįkart daugelis jų bėgo, šaukėsi pagalbos, – pasakojo Ū.Linkutė. – Tą stotelę puikiai pažįstu, kasdien ten išlipu eidama į darbą. Tokiu metu, apie 9 val. ryto, „Maelbeek“ būna daugybė žmonių.“ 
Lietuvė su lrytas.lt kalbėjosi pačiame įvykių įkarštyje: „Norėčiau vykti namo, bet visi nusprendėme, kad čia bus saugiau. Lauke nuolat kaukia sirenos, skraido sraigtasparnis. Bet sakė, kad mane kažkas paims.“ 
Tuo metu Europos Parlamente (EP), nors jo pastatas irgi netoli metro stočių, kur nugriaudėjo sprogimai, po atakų darbas nesustojo.
„Darbas tęsiasi, posėdžiai vyksta, kaip suplanuoti, tik visur aplink kaukia sirenos. Tas metro stoteles atvykdami į darbą naudoja daugelio ES institucijų darbuotojai“, – lrytas.lt teigė EP dirbanti lietuvė Simona Urbaitytė. Tiesa, vėliau paskelbta, kad posėdžiai atšaukiami.
Lrytas.lt skaitytojas Tomas Markevičius pasakojo į oro uostą atvykęs ką tik po sprogimo.
„Tvyrojo baisus chaosas, baimė. Žmonės gulėjo ant grindų ir kraujavo. Užlipau į antrąjį aukštą, kurį smarkiausiai suniokojo sprogimas. Visur buvo šukės, lubų nuolaužos, sprogimo banga išvertė net kolonas“, – pasakojo vyras, į Briuselį atvykęs po konferencijos kitame Belgijos mieste Gente.
Anot jo, buvo sunku suvokti, kas įvyko: „Teroro išpuoliai atrodo nerealūs, kai žiūri vaizdus per televizorių. Kai šį siaubą pats pamatai iš arti ir patiri... negali patikėti, kad tai tikrai vyksta. Žmonių srautą reguliavo oro uosto darbuotojai, vėliau atvyko kariuomenė“.
Galiausiai T.Markevičiui pavyko nusigauti į kitą Belgijos miestą Antverpeną.
Iš ten lietuvis nuvyko į Amsterdamą. Vyras dėkojo skrydžių bendrovei „AirBaltic“, kuri pasirūpino, kad bilietai būtų pakeisti ir viskas sutvarkyta, kad sukrėtimą patyrę žmonės galėtų ramiai keliauti toliau ir pasiekti namus.
Briuselyje dirbantis 24 metų Justas taip pat pasakojo tik per plauką išvengęs to, kad pats būtų atsidūręs metro stotyje, kurioje nugriaudėjo sprogimas.
„Šiandien atsikėliau kiek vėliau nei įprastai ir jau beveik vėlavau. Pamačiau apie sprogimus oro uoste ir pagalvojau, kad gal geriau nevažiuoti metro kaip visada, o eiti pėsčiomis“, – pasakojo Justas.
Lietuvis teigė dar pasvarstęs, ar nereikėtų pasirinkti kelionės metro ir nepavėluoti, tačiau jį atbaidė daugybė prie stotelės susirinkusių žmonių.
„Mieste buvo jaučiamas sujudimas ir policijos gausa, bet susidarė pirmas įspūdis, kad visi praeiviai atšaukia savo susitikimus vėluodami į darbą“, – teigė Justas.
Beeidamas į darbą vaikinas sužinojo, kad sprogimas įvyko ir metro stotyje.
„Tik kai pasiekiau vietą, sužinojau, kad kol ėjau, sprogo būtent ta „Maelbeek“ stotelė, kurioje išlipu kiekvieną rytą ir turėjau, kaip įprasta, važiuoti ir išlipti šįryt panašiu metu. Nežinau, kas būtų atsitikę kitaip nei visada, susidėjus ryto atsitiktinumams ir aplinkybėms“, – nuogąstavo Justas.
Briuselyje dirbanti lietuvė Neringa Šileikaitė sakė, kad sunku susitaikyti su nauja realybe, kai reikia jaudintis dėl draugų ir kolegų gyvybių.
„Net keletas kolegų šį rytą atvyko į darbą metro ir išlipo „Maelbeek“ stotelėje, kuri yra arčiausiai Europos Parlamento, penkiolika minučių prieš sprogimą. Po sprogimų oro uoste, sutriko mobilaus telefono ryšys, tad buvo sunku susisiekti su žmonėmis. Buvo daug nerimo. Girdime sirenas, aplink galvas skraidančius sraigtasparnius“, – sakė mergina. 
Šiuo metu esate Briuselyje? Turite informacijos, kuria galite pasidalinti su kitais? Rašykite mums news@lrytas.lt, skambinkite +370 686 01111, arba parašykite žinutę „Facebook“. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.