Tokiomis savo įžvalgomis premjero patarėjas pasidalijo duodamas interviu BBC tarnybai Rusijoje. G.Oniščenka tvirtino, kad Rusijos mokslininkai užfiksavo, kad nuo 2012 metų Abchazijos regione ėmė daugėti virusą nešiojančių uodų.
„Tai mane labai neramina, nes maždaug už 100 kilometrų nuo tos vietos, kur gyvena šie uodai, yra įsikūrusi JAV karinių pajėgų mikrobiologijos laboratorija, – tvirtino G.Oniščenka. – Pentagonas tikrai nepastatė šios karinės biologinės bazės tam, kad apsaugotų Gruzijos vaikus nuo tymų“.
G.Oniščenka akivaizdžiai kalbėjo apie biologinių tyrimų centrą Gruzijoje, kurį pastatė JAV Karinės grėsmės mažinimo agentūra 2011-aisiais metais ir 2013 metais perdavė jį Gruzijos Nacionaliniam ligų kontrolės ir prevencijos centrui.
Anot JAV ambasados Gruzijoje, ši įstaiga yra dalis pastangų susidoroti „su JAV ir visai pasaulinei sveikatos sistemai gresiančiai infekcinių ligų protrūkiais“.
Tačiau kai kurie Rusijos pareigūnai ir žiniasklaidos šaltiniai įžvelgė kitokius šio tyrimų centro tikslus.
G.Oniščenka savo įtarimais pasidalino vasario 15-ąją: tą pačią dieną, kai Rusijos Viešosios sveikatos agentūra užfiksavo pirmą šalyje užsikrėtimo Zikos virusu atvejį.
Rusijos pareigūnai pranešė, kad užsikrėtimas virusu buvo diagnozuotas vienai moteriai, kuri neseniai grįžo iš atostogų Dominikos Respublikoje.
Apie Zikos virusą prabilęs G.Oniščenka anksčiau taip pat dirbo Rusijos vartotojų teisių gynimo tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovu. 2013-aisiais metais būtent jis inicijavo lietuviškų pieno produktų embargą.