BBC pranešė, kad dauguma didžiųjų Vokietijos knygynų atsargiai žiūri į šį leidinį, kai kurie jų užsakė tik vieną knygos kopiją ir neplanuoja jos reklamuoti. O ir mažesni knygynai nededa vilčių į tai, kad ši knygą atneš pelno. Taip galvojama dėl to, kad „Mein Kampf“ susilaukė kritikos dar nespėjus jos išleisti.
„Ši knyga yra per daug pavojinga visuomenei“, – teigė literatūros istorikas Florian Sepp.
Daugumoje valstybių „Mein Kampf“ nėra uždrausta, tačiau Vokietijos pareigūnai laikė ją atokiau nuo visuomenės. Kopijos buvo saugomos Bavarijos bibliotekoje.
Remiantis Vokietijos įstatymais, kūrinių autorinės teisės galioja 70 metų. Ir kaip tik šių metų pradžioje, sausio mėnesį, baigė galioti „Mein Kampf“ autorinės teisės.
Išleista knyga nėra originali Hitlerio knygos versija. Tai anotuotas leidinys, kuriame yra ekspertų pastabų ir komentarų.
Praėjusią savaitę išleista anotuota „Mein Kampf“ versija sulaukė pasisekimo. Pradžioje šio leidinio buvo atspausdintos 4 tūkst. kopijų, tačiau jau yra užsakyta 15 tūkst. šios knygos egzempliorių.
Penktadienį pasisakė Vokietijos švietimo ministrė Johanna Wanka. Ministrė mano, kad niekas neturi paslėpti šios knygos. Paprastai tokie draudimai turi atvirkštinį efektą. Taip pat, ji siūlė pamokų metu nagrinėti Hitlerio „Mein Kampf“. Ministrė teigė, kad mokytojai gali parodyti mokiniams kaip Hitleris nebijojo skleisti savo destruktyvių minčių.
Dauguma manė, kad fiurerio knyga gali kelti pavojų moderniai Vokietijai. Kiti teigė, kad draudimas išleisti knygą dar kartą padarytų ją paslaptingesnę ir įdomesnę skaitytojams.
Knyga išleista jautriu momentu. Kraštutinės dešinės demonstracijos prieš atvykėlius neslopsta. O kritikai baiminasi, kad iš naujo išleista nacių eros knyga paskatins neapykanta prieš musulmonus ir kitus užsieniečius.
Dešiniųjų pažiūrų rašytojas, Akifas Pirincci, neseniai buvo pasisakęs per kassavaitinį anti-emigracinį protestą, vykusį Rytų Vokietijoje, kad „koncentracijos stovyklos deja nebeegzistuoja“. Jis buvo pertrauktas. Prieš migrantus nusiteikusio „Pegida“ judėjimo lyderis Lutzas Bachmannas atsiprašė už tai, kad leido rašytojui kalbėti.
L.Bachmannas žinomas ir dėl kito gėdingo įvykio:praėjusiais metais jo nuotrauka, kurioje jis vaizduojamas su Hitlerio ūsais, paplito po internetą.