Šią savaitę į Koso salą atplaukė dar dešimtys migrantų. Vyrai, moterys ir vaikai, išsilaipinę salo pakrantėse, pėsčiomis leidosi į keturių kilometrų kelionę, kad pasiektų salos pagrindinį miestą – Kosą.
Migrantai nelabai žino, kur atsidūrė – klausia, kokioje šalyje jie išsilaipino.
„Man čia gera, bet vis tiek ilgiuosi savo šeimos Sirijoje“, – guodėsi migrantas Omaras Mohammadas.
Jis teigė, kad tris valandas trukusi jo kelionė į Koso salą iš Turkijos pavyko tik iš trečio bandymo. Pastarąsias keturias dienas ji mėgino išvykti net tris kartus.
Graikija, mėginanti susitvarkyti su finansine krize, milžinišku migrantų antplūdžiu nesidžiaugia. Nuo 2014-ųjų čia atvykusių pabėgėlių skaičius išaugo beveik 750 proc., o Koso sala ir Graikijos pakrantės tapo vienais pagrindinių migrantų vartų į Europą.
Iš Graikijos migrantai keliauja šiauriau, į kitas Balkanų valstybes, Vokietiją ar Skandinaviją. Ten jie tikisi gauti prieglobstį ir pradėti gyvenimą iš naujo.
Tačiau prieš leisdamiesi į kelią migrantai apsistoja Koso gatvėse, paplūdimiuose, pagrindinėse aikštėse įkuria savo stovyklas.
Vakar prie Koso miesto policijos nuovados šimtai migrantų sukėlė riaušes. Jie reikalavo registracijos dokumentų ir veržėsi į policijos pastatą. Pareigūnai mušė juos guminėmis lazdomis ir purškė gesintuvų milteliais. Salos meras perspėjo, kad ši pabėgėlių krizė gali baigtis kraujo praliejimu.