Čarlstono juodaodžių bažnyčia vėl atsidarė po tragedijos

2015 m. birželio 22 d. 10:51
AFP, BNS ir lrytas.lt inf.

Pietų Karolinoje istorinė juodaodžių bažnyčia, kurioje baltasis

Daugiau nuotraukų (1)
Keli šimtai maldininkų, kurių daugelis verkė, susirinko Emanuelio afrikiečių metodistų episkopalinėje bažnyčioje per pamaldas, kurioms vadovavo atvykę dvasininkai, nes šių maldos namų vadovas buvo tarp nužudytųjų įtariamo baltųjų viršenybės šalininko.
Šios pamaldos suteikė sielvarto prislėgtam Čarlstono miestui, kuris kadaise buvo transatlantinės vergų prekybos sostinė Amerikoje, galimybę pabrėžti savo sėkmę nepasiduoti numanomoms užpuoliko pastangoms pakurstyti rasinę neapykantą.
Emanuelio bažnyčioje susirinkę žmonės tvirtino, kad prisipažinusiam užpuolikui – 21 metų Dylannui Stormui Roofui, gyvenusiam viename miestelyje netoli valstijos sostinės Kolumbijos, nepavyko sužlugdyti šios bendruomenės meilės ir tikėjimo dvasios.
„Jie buvo Viešpaties namuose, tyrinėdami Tavo žodį, melsdamiesi vienas su kitu“, – viešintis dvasininkas Johnas Gillisonas pareiškė iš sakyklos.
„Tačiau velnias taip pat įžengė. Ir velnias mėgino perimti valdžią, – pridūrė jis. – Ačiū Dievui, aleliuja, kad velnias nesugebėjo užvaldyti Tavo žmonių. Ir velnias negali užvaldyti tavo bažnyčios.“
Maldininkai išėjo į gatvę, kur per garsiakalbius buvo tiesiogiai transliuojamos dvi valandas trukusių pamaldų giesmės ir maldos, kurių klausėsi šimtai tikinčiųjų, susirinkusių prie bažnyčios kaitrią vasaros dieną.
Vėliau dieną daugiau negu 10 tūkst. žmonių susikibo rankomis ant 4 km ilgio Arthuro Ravenelio tilto, demonstruodami solidarumą su Emanuelio bažnyčios bendruomene.
„Dabar svarbios ne vien juodaodžių gyvybės. Svarbios visų gyvybės“, – sakė afroamerikiečių teisių organizacijos „Black Lives Matter“ lyderis Jay Johnsonas, kurio žodžius palydėjo garsūs sveikinimo šūksniai klausytojų minioje, kurią sudarė daugiausiai baltaodžiai.
Ant tilto išsirikiavusios „gyvosios grandinės“, sujungusios Čarlstoną ir viduriniosios klasės priemiestį Maunt Plezantą, dalyviai devyniomis tylos minutėmis pagerbė visas žudynių bažnyčioje aukas.
Išpuolis Emanuelio AME bažnyčioje, kuri yra vieni iš garsiausių afroamerikiečių maldos namų Jungtinėse Valstijose, buvo kruviniausias išpuolis prieš juodaodžių bažnyčią nuo pilietinių teisių judėjimo laikų.
Tarp šaudynių aukų, kurių amžius buvo nuo 26 iki 87 metų, buvo tos bažnyčios vyriausiasis pastorius – 41 metų Clementa Pinckney, kuris taip pat buvo pagarbą pelnęs Pietų Karolinos Senato narys, raginęs sugriežtinti ginklų kontrolės įstatymus.
Manoma, kad D.S.Roofas buvo sukūręs tinklalapį, kuriame buvo paskelbtas apie 2,5 tūkst. žodžių rasistinis manifestas prieš afroamerikiečius. Tame tinklalapyje taip pat buvo nuotraukų, kuriose tas jaunuolis matomas laikantis šaunamuosius ginklus ir Amerikos pilietinio karo konfederatų vėliavą, tapusią rasizmo simboliu, taip pat deginantis JAV nacionalinę vėliavą.
D.S.Roofas pabėgo po praeitą trečiadienį surengtų šaudynių ir buvo sučiuptas kitą dieną kaimyninėje Šiaurės Karolinoje. Jis laikomas vienutėje ir yra kaltinamas devynių žmonių nužudymu.
ČarlstonasBažnyčiašaudymas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.