Pristatydamas galutinę ataskaitą brigados generolas Ibrahimas Sabo informavo, kad 219 mergaičių liko nelaisvėje, o tai reiškia, kad praktiškai niekas nepasikeitė po to, kai balandžio 14 d. karinė grupuotė „Boko Haram“ įsiveržė į vidurinę mokyklą Borno valstijoje ir pagrobė jos mokines.
„Mums skaudu, kad mokinės liko nelaisvėje“, – sakė I.Sabo savo pareiškime. Jo teigimu, 57 mergaitės, kurių daugumai pavyko pabėgti iškart po pagrobimo, jau perduotos savo šeimoms.
Paauglių mergaičių pagrobimas iš mokyklos sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje. Politinė atsakomybė dėl valdžios nesugebėjimo išgelbėti mergaites arba apsaugoti jas nuo pagrobimo krito ant Nigerijos prezidento Goodlucko Jonathano pečių. G.Jonathano kadencija netrukus baigsis, ir kitais metais Nigerijoje bus rengiami prezidento rinkimai.
Šis išpuolis sukrėtė net ir Nigerijos gyventojus, pripratusius nuolat girdėti apie islamistų karinės grupuotės vykdomus kruvinus išpuolius šalies šiaurėje.
Šią savaitę mažiausiai 14 žmonių, įskaitant mažus vaikus, žuvo sprogus bombai, kai šimtai futbolo gerbėjų susirinko stebėti Nigerijos ir Meksikos rinktinių žaidimo po atviru dangumi. Atsakomybės už šį išpuolį niekas neprisiėmė, nors visuotinai įtariama, kad tai islamistų karinės grupuotės darbas.