Informacija iš priedų, prieinama specialiosioms tarnyboms, skirstoma į dvi rūšis: techninę ir asmeninę. Prie pirmosios kategorijos priskiriama išmaniojo telefono modelis ir jo identifikacija, prie antrosios – naudotojo lytis, amžius ir buvimo vieta, jo šeimyninė padėtis, o taip pat jo seksualinės preferencijos bei draugų sąrašas.
Kokiai mobiliajai operacinei sistemai sukurtas priedas, neturi reikšmės. E.Snowdeno dokumentuose (jų data – 2007-2012 m.) tvirtinama, kad galima perimti duomenis iš programų, skirtų tiek „Android“, tiek „iOS“.
Spėjama, kad vienas iš duomenų gavimo būdų yra informacijos, skirtos mobiliesiems reklaminiams tinklams, perėmimas. Tokiems tinklams reikalingi asmeniniai duomenys apie vartotoją, kad būtų galima žmogui parodyti relevantišką, tai yra, atitinkančią jo interesus, reklamą.
E.Snowdeno dokumentuose tiesiogiai kalbama tik apie tai, kad JAV Nacionalinio saugumo agentūra ir Didžiosios Britanijos Vyriasuybinės komunikacijos tinklas turi galimybę peržiūrėtii duomenis iš mobiliųjų priedų. Ar specialiosios tarnybos naudojasi šia galimybe, ir jei taip – kokiu mastu, nepatikslinama.
Parengė Jurgita Noreikienė