Sunkiasvorio vaikino kelionė sujaudino ir JAV, ir Europą

2013 m. lapkričio 20 d. 18:16
AP, BNS, AFP ir lrytas.lt inf.
„Eurostar“ savo sąskaita apgyvendino jaunuolį Londone ir pažadėjo pasirūpinti, kad jis namus pasiektų kuo greičiau.
Daugiau nuotraukų (1)
„Eurostar“ atstovai aiškino, kad neįleido vaikino į traukinį dėl saugumo sumetimų. Taisyklės, galiojančios keliaujantiems Lamanšo sąsiaurio tuneliu, reikalauja užtikrinti, kad avarijos atveju visi keleiviai galėtų būti saugiai evakuoti. Bet K.Chenais yra toks nejudrus, kad to užtikrinti neįmanoma.
„Eurostar“ savo sąskaita apgyvendino jaunuolį Londone ir pažadėjo pasirūpinti, kad jis namus pasiektų kuo greičiau.
Per sunkus lėktuvui
Po ilgų vargų K.Chenais, kuris kenčia nuo hormonų pusiausvyros sutrikimo ir sveria 230 kg, anksti pirmadienį su tėvais atskrido į Londono Hitrou oro uostą, nes kompanija „Virgin“ sutiko parskraidinti jį atgal iš Niujorko.
22 metų K.Chenais nuo 2012 metų gegužės gydėsi Jungtinėse Valstijose. Vaikinas planavo spalio pabaigoje išskristi namo, bet oro bendrovė „British Airways“ atsisakė įleisti jį į lėktuvą, argumentuodama, kad keleivis yra per sunkus.
Šeima ilgiau nei savaitę gyveno viešbutyje netoli Čikagos oro uosto, mėginant išspręsti šią padėtį. Pirmadienį jie nusprendė važiuoti traukiniu į Niujorką ir ten sėsti į kruizinį laivą „Queen Mary“, bet laivas taip pat atsisakė jį priimti.
Atvykęs į Hitrou K.Chenais skrydį pavadino „baisiu, baisiu, baisiu“.
„Skrydis tikrai buvo sunkus“, - prancūziškai sakė jis AFP oro uoste, sėdėdamas elektriniame invalido vežimėlyje ir vilkėdamas trikotažinius marškinėlius su didele JAV vėliava.
Tačiau jis gyrė „Virgin“, parskraidinusią jį iš Niujorko Johno F.Kenendy (Džono F.Kenedžio) oro uosto ir sumokėjusią už ekonominės klasės bilietą.
„Jie buvo labai malonūs“, - sakė jis.
Šeimą Hitrou oro uoste sutiko Prancūzijos konsuliniai darbuotojai, kurie bando suorganizuoti paskutinį kelionės į Prancūziją etapą „Eurostar“ traukiniu arba „Air France“ lėktuvu.
K.Chenais, kuriam reikalingas deguonis ir nuolatinė medicininė priežiūra, piktinosi „British Airways“ ir „Queen Mary“ dėl atsisakymo pargabenti jį namo.
„Visi buvome nusprendę plaukti laivu, tada jie atsisakė mūsų net nepamatę manęs, net nepabandę, - sakė jis. - Tad tikrai pykstu, dvigubai pykstu, nes „British Airways“ atsisakė mane priimti“.
Jis pridūrė, kad kurį laiką norėtų pabūti Britanijoje, o paskui vykti namo.
Nuskraidino tik pirmyn
Kevino tėvas Rene sakė, kad jo sūnus pajuto tuštumą, kai „British Airways“ atsisakė jį priimti, ir pažymėjo, kad ši oro bendrovė anksčiau atskraidino jį į JAV.
„Jie jį atgabeno čia, bet nepargabens atgal, - sakė jis. - Tai - diskriminacijos atvejis“.
Kelionė buvo varginama Kevinui, „Virgin“ lėktuvas nebuvo specialiai pritaikytas jo poreikiams, pridūrė tėvas.
„Kevinas visą savo gyvenimą tam tikra prasme yra vienišas“, - sakė jis.
K.Chenais Jungtinėse Valstijose gydėsi dėl nutukimo Mayo klinikoje Čikagoje.
Britanijos oro bendrovės atstovas sakė, kad buvo mėginama rasti sprendimą, tačiau galiausiai buvo nuspręsta, jog K.Chenais nepavyks saugiai nuskraidinti namo.
Vaikino tėvas sakė, kad „British Airways“ apmokėjo tik penkias nakvynes viešbutyje, kur jiems galiausiai teko praleisti 13 dienų, ir kad oro bendrovė dar negrąžino pinigų už jų bilietus. Jis pridūrė svarstantis galimybę iškelti bylą „British Airways“.
sunkiasvorisVirginKevinas Chenais
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.