„Independent“ duomenimis, premjeras nurodė savo vyriausybės kanceliarijos vadovui Jeremy Heywoodui susisiekti su „Guardian“. Vyriausybės šaltiniai patvirtino kontaktą, tačiau teigė, kad tai nebuvo grasinimas.
„Guardian“ vyriausiasis redaktorius Alanas Rusbridgeris tuo tarpu mano kitaip. Jis pasakojo apie „beprecedentį susitikimą“, kurio metu sulaukė nurodymo sunaikinti visą iš Edwardo Snowdeno gautą informaciją. Jei nurodymas nebus vykdomas, esą grasinta teisiniais padariniais.
Ir tada įvyko keisčiausias momentas ilgoje „Guardian“ istorijoje, rašė A.Rusbridgeris savo komentare. Stebint dviem britų slaptosios tarnybos ekspertams, redakcijos rūsyje duomenų diskai buvo sunaikinti.
A.Rusbridgeris „labai neįprastu“ pavadino šį nutikimą, nes „abi pusės labai gerai žinojo, kad medžiagos kopijų yra už Jungtinės Karalystės ribų, ir kad medžiaga bus toliau viešinama“.
Dėl britų vyriausybės spaudimo laikraščiui „Guardian“ Londoną sukritikavo Europos žmogaus teisių organizacija (ESBO). Tai esą yra pavojaus signalas žiniasklaidos pasauliui ir žurnalistų šeimai.