Pasak straipsnio mėnesiniame žurnale „Moterys, Bažnyčia, pasaulis“, kardinolai, vyskupai ir kunigai netinkamai naudojasi vienuolėmis, kurios jiems gamina maistą, tvarko jų namus ir jiems patarnauja.
Žurnale dvasininkai raginami nustoti su vienuolėmis elgtis kaip su žemo rango tarnais. Keli šimtai anonimiškai kalbėjusių vienuolių atskleidė, kad kai kurių tikinčiųjų dalia yra labai sunki.
„Kai kurios vienuolės dirba Bažnyčios tarnų rezidencijose. Jos keliasi vos prašvitus, kad paruoštų pusryčius. O miegoti eina tik tada, kai patiekia vakarienę, sutvarko namus, išskalbia ir išlygina drabužius“, – tvirtino vienas šaltinis.
Vienuolėms už sunkų darbą atlyginama „nepastoviai ir dažnai nedaug“. O daugeliu atveju vienuolės, kurios priima skurdo įžadą, iš viso negauna kompensacijos. Mat dirbti pas dvasininkus jas siunčia jų religiniai ordinai.
„Mane retai pakviesdavo prisėsti prie stalo“, – liūdėjo viena vienuolė, kuri gailėjosi, kad buvo priversta viena valgyti virtuvėje.
Kita vienuolė piktinosi, kad jos draugės, kurios turi daktaro laipsnį, buvo priverstos dirbti namų ruošos darbus.
„Tokių išsilavinusių vienuolių patirtis galėtų praturtinti visą Bažnyčią, jei tik vyriškoji hierarchija pasinaudotų proga apsvarstyti galios santykius Bažnyčioje“, – rašoma žurnalo „Moterys, Bažnyčia, pasaulis“ straipsnyje.
Šio žurnalo straipsnius rašo tik mtoerys, jis yra mėnesinis priedas prie Vatikano dienraščio „Osservatore Romano“. Vatikano hierarchijoje aukštuose postuose galima rasti nedaug moterų. Viena jų yra Barbara Jatta, kuri pernai tapo pirmąja Vatikano muziejams vadovaujančia moterimi.
Popiežius Pranciškus gyvena Vatikano svečių namuose, kurie panašūs į viešbutį. Jis valgo pagrindiniame valgomajame, kuriame dirba padavėjai – jiems mokama alga.
O popiežius Jonas Paulius II, kuris pontifiku buvo 1978–2005 metais, turėjo penkių vienuolių iš Lenkijos komandą, kuri rūpinosi jo apartamentais Apaštalų rūmuose.