Jungtinės Karalystės Lordų Rūmai pradeda nagrinėti „Brexit“ įstatymą

2018 m. sausio 30 d. 14:14
Jungtinės Karalystės Lordų Rūmai antradienį pradeda nagrinėti svarbų teisės aktą, turintį panaikinti Europos Sąjungos teisės viršenybę nacionalinės teisės atžvilgiu, Jungtinei Karalystei ruošiantis išstoti iš Bendrijos.
Daugiau nuotraukų (3)
Beveik 200 perų yra paprašę suteikti jiems žodį per dvi dienas truksiančius debatus dėl ES (Išstojimo) bilio. Daugelis jų tikriausiai kritikuos nuostatas, turinčias užtikrinti sklandesnį Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES, ir tai tikriausiai sukels naujų rūpesčių premjerei Theresai May, mėginančiai atremti savo pačios partijos narių kritiką.
ES (Išstojimo) bilis turi panaikinti 1972 metais priimtą įstatymą, pagal kurį Jungtinė Karalystė tapo ES nare, ir perkelti visas esamas Briuselio taisykles į Jungtinės Karalystės teisyną.
Vyriausybė praeitų metų pabaigoje patyrė vieną pralaimėjimą, kai 11 Th.May Konservatorių partijos narių praėjusį mėnesį perėjo į opozicijos stovyklą ir padėjo pasiekti, kad būtų priimta pataisa, užtikrinsianti parlamentui teisę balsuoti dėl galutinės išstojimo sutarties.
Nerenkamų Lordų Rūmų nariai grasina pridėti tolesnių pataisų, tarp jų suteikiančių naujų galių ministrams keisti į nacionalinį teisyną perkeliamus ES įstatymus. Pasak aukštųjų parlamento rūmų komiteto, šis perkėlimo procesas yra „visiškai nepriimtinas“.
Pagrindinė opozicinės Leiboristų partija ir proeuropietiški liberalai demokratai taip pat sieks atmesti vyriausybės pastangas bilyje nustatyti konkrečią „Brexit“ datą.
Konservatoriai tebeturi nedidelę daugumą Bendruomenių Rūmuose, nes yra užsitikrinę nedidelės Šiaurės Airijos partijos palaikymą, bet Lordų Rūmuose jie sudaro mažumą.
Leiboristų atstovė baronienė Dianne Hayter sakė, kad šią savaitę vyksiantys debatai pateiks „aiškių ženklų, kiek stiprios yra nuotaikos(Lordų Rūmuose, jog šis bilis neatitinka savo paskirties“.
Liberalų demokratų partija, turinti nedaug deputatų Bendruomenių Rūmuose, bet gausiai atstovaujama Lordų Rūmuose, pareiškė taip pat reikalausianti priimti pataisą, jog dėl bet kokios galutinės „Brexit“ sutarties būtų rengiamas referendumas.
Šios partijos frakcijos Lordų Rūmuose vadovas Dickas Newby sakė, kad 90 proc. per debatus norinčių pasisakyti perų yra nusistatę prieš bilį dėl teisinių, konstitucinių arba politinių priežasčių.
„Tai privers vyriausybės širdį smarkiai daužytis“, – pabrėžė jis.
BrexitįstatymasJungtinė Karalystė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.