Likus mažiau nei trims savaitėms iki rinkimų ketvirtą kartą kanclere tapti siekianti 63-ejų A.Merkel ir buvęs Europos Parlamento pirmininkas 61-erių M.Schulzas susigrūmė televizijos eteryje.
Nors M.Schulzas turėjo vilčių, kad per šiuos debatus patrauks Vokietijos rinkėjus į savo pusę, jis klydo. Po pusantros valandos trukusių įnirtingų debatų tapo aišku, kad A.Merkel vis dar pirmauja prieš iššūkį jai metusį M.Schulzą.
Rinkimuose, kurie vyks rugsėjo 24 dieną, A.Merkel vadovaujama Krikščionių demokratų sąjunga ir sąjungininkų Bavarijos Krikščionių socialinė sąjunga kibs į atlapus M.Schulzo Socialdemokratų partijai.
„A.Merkel pasirodė tvirta ir užtikrinta, o M.Schulzui pavyko suduoti tik vieną kitą smūgį. Jis yra garbingas žmogus. Tačiau vien tik tai, kad esi garbingas žmogus, nereiškia, jog būsi geras kancleris“, – debatus apibūdino laikraščio „Suddeutsche Zeitung“ žurnalistas Heribertas Prantlis.
Statistikos portalo „Statista“ atlikta debatus stebėjusių vokiečių apklausa parodė, kad 55 proc. rinkėjų manė, jog A.Merkel kalba skambėjo įtikinamiau nei priešininko. O panašios nuomonės apie M.Schulzą laikėsi 35 proc. balsuotojų.
Be to, apklausa parodė, kad dauguma žiūrovų manė, jog M.Schulzas labiau suvokė Vokietijos gyventojų problemas ir elgėsi agresyviau už A.Merkel.
M.Schulzas, kuris kanclerę anksčiau apkaltino vokiečių užliūliavimu, per debatus perėjo į puolimą. Jo pasirinktas ginklas – migracija.
Politikas apkaltino A.Merkel, kad ji nepasidalijo planais su kaimyninėmis šalimis, kai 2015 metais nutarė atverti sienas milžiniškam pabėgėlių srautui.
Tais metais į Vokietiją buvo priimta daugiau kaip 1 mln. prieglobsčio prašytojų, daugiausia iš karo siaubiamų Sirijos ir Irako. Kanclerės sprendimas atverti sienas visoje Vokietijoje buvo priimtas labai prieštaringai, tačiau A.Merkel apsigynė nuo M.Schulzo puolimo.
„Kai esi kanclerio poste, būna akimirkų, kai būtina priimti skubius sprendimus“, – teigė A.Merkel.
Kalbai pasisukus apie Turkiją abu politikai išsakė kritiką Ankarai, santykiai su kuria pastaruoju metu kaista vis labiau. Antai Turkijoje „dėl politinių priežasčių“ buvo suimti dar du Vokietijos piliečiai.
M.Schulzas užsiminė, kad norėtų baigti ES diskusijas su Turkija dėl jos narystės bloke. A.Merkel rėžė, jog iš viso „nemato jokios galimybės, kad Turkija kada nors įstotų į Bendriją“.